Pozytywny wynik testu antydopingowego brązowego medalisty mistrzostw Europy

Kolejny pozytywny wynik testu antydopingowego w siatkówce. Jak informuje oficjalna strona internetowa mistrza Słowenii, niedozwoloną substancję wykryto w organizmie środkowego reprezentacji Słowenii, Danijela Koncilji.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Danijel Koncilja Materiały prasowe / ACH Volley Lublana / Danijel Koncilja
Działacze ACH Volley Lublana postanowili rozwiązać kontrakt z reprezentantem Słowenii, po tym, jak test antydopingowy przeprowadzony na początku marca po meczu pucharowym w Mariborze dał wynik pozytywny. W organizmie 33-letniego środkowego Danijela Koncilji znaleziono ślady zakazanej substancji Carboxy THC, powszechnie znanej jako marihuana.

- Zawodnik poinformował nas o pozytywnym wyniku testu antydopingowego, który odbył się po meczu pucharowym w Mariborze. Biorąc pod uwagę, że w klubie nie tolerujemy takich spraw, decyzja o zakończeniu współpracy była jasna i szybka. Nie chciałbym komentować dalszych procedur, gdyż postępowanie prowadzone przez agencję antydopingową nie zostało jeszcze zakończone. Drużyna ACH Volley Ljubljana dogra sezon z jednym zawodnikiem mniej na pozycji blokującego - powiedział Ales Jerala, dyrektor sportowy mistrza Słowenii.

Danijel Koncilja to 33-letni środkowy, dwukrotny medalista mistrzostw Europy. W 2015 roku ze Słowenią wywalczył srebrny medal, a w ostatnim sezonie stanął z drużyną narodową na najniższym stopniu podium. W karierze klubowej reprezentował barwy m.in. Aich/Dob Posojilnica, Antonveneta Padwa, Nice VB,AS Cannes i ACH Volley Lublana. Z tym ostatnim zespołem do niedawna występował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, wystąpił w obu meczach fazy grupowej z Asseco Resovią Rzeszów.

Czytaj także:
Bogdanka LUK Lublin wydała komunikat w sprawie Wilfredo Leona
Włoch wskazał faworytów do medali igrzysk olimpijskich. Wspomniał o Rosjanach

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×