Faworyt nie potknął się ani razu

Trefl Gdańsk odniósł pewne zwycięstwo w meczu 29. kolejki PlusLigi. W Ergo Arenie gospodarze nie mieli żadnego problemy z pokonaniem Exact Systems Hemarpolu Częstochowa (3:0). Tym samym zespół z Trójmiasta może zająć 5. miejsce po fazie zasadniczej.

Jakub Fordon
siatkarze Trefla Gdańsk Materiały prasowe / Emilia Jankun/PlusLiga / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
W ramach 29. kolejki doszło do spotkania drużyn, znajdujących się w zupełnie innym położeniu. Otóż Trefl Gdańsk ma już zapewniony występ w play-offach i walczy jedynie o 5. miejsce na zakończenie fazy zasadniczej. Z kolei Exact Systems Hemarpol Częstochowa wciąż nie jest pewny utrzymania w PlusLidze.

W pierwszych akcjach lepiej spisał się Trefl (4:1), ale rywale szybko zniwelowali stratę. Najpierw mieli momenty, w których prowadzili, z kolei w połowie seta odskoczyli na 12:9. Po chwili jednak ponownie mieliśmy remis (13:13).

W końcową fazę partii lepiej weszli gospodarze, którzy prowadzili nawet 23:21. Wówczas trzy punkty z rzędu zdobyli częstochowianie i to oni mieli pierwszą piłkę setową. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, podczas której Hemarpol nie wykorzystał kolejnej szansy. A to się zemściło, bo gdy Trefl mógł zakończyć seta, to od razu poszedł za ciosem.

Trzeba przyznać, że premierowa odsłona przyniosła sporo emocji. Inaczej było w drugiej, kiedy to miejscowi szybko odskoczyli (8:4) i zaczęli jeszcze powiększać swoją przewagę (11:5). Z kolei od stanu 18:13 zespół z Częstochowy zdobył tylko punkt, przez co ostatecznie doznał sromotnej porażki 14:25.

Trefl się rozpędził, ale po zmianie stron zaliczył falstart (3:6). Tyle tylko, że znakomicie zareagował i po chwili był z przodu (8:6). W połowie trzeciego seta gospodarze odskoczyli na 15:11, ale momentalnie przeciwnicy złapali kontakt (14:15).

Ponownie trzema punktami z rzędu odpowiedzieli gdańszczanie i ostatecznie w końcowy fragment wchodzili z lepszym wynikiem (20:15). Mimo że prowadzili nawet 23:19 i byli o krok od końcowego triumfu, to częstochowianie złapali jeszcze kontakt (22:23). Na nic więcej nie było ich jednak stać i ostatecznie dwie kolejne akcje padły łupem Trefla, który zamknął rywalizację w trzech setach.