Grbić powołał kadrę. Nie ma wielkiej gwiazdy polskiej siatkówki

Wszystko już jasne. Nikola Grbić powołał aż trzydziestu zawodników na zbliżające się rozgrywki siatkarskiej Ligi Narodów. To jedyny poważny sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Reprezentacja Polski mężczyzn Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski mężczyzn

Dwa dni temu poznaliśmy skład kadry siatkarek prowadzonej przez Stefano Lavariniego, a teraz 30 nazwisk podał Nikola Grbić. Serb wskaże zawodników, którzy wezmą udział w pierwszym zgrupowaniu. Termin zgłoszeń szerokich kadr do FIVB upływa 23 kwietnia 2024 roku.

Na liście nie zabrakło zawodników, którzy w poprzednim sezonie sięgali po medale największych imprez (Ligi Narodów i mistrzostw Europy) i wywalczyli kwalifikację olimpijską. Są na niej oczywiście Bartosz Kurek, Wilfredo LeonMarcin Janusz, Aleksander Śliwka czy Paweł Zatorski, a także rozgrywający znakomity sezon Tomasz Fornal, Norbert Huber czy Artur Szalpuk.

Grbić nie pominął też młodszych zawodników, którzy dobrze spisują się w Pluslidze, a do tej pory nie mieli okazji gościć na dłużej w seniorskiej kadrze. Chodzi o Bartosza Gomułkę i Dawida Dulskiego. Serb powołał również Szymona Jakubiszaka, który jest aktualnie drugim najlepiej blokującym ligi oraz 26-letniego Łukasza Usowicza, rozgrywającego właśnie debiutancki sezon w Pluslidze.

ZOBACZ WIDEO: "Nie wyobrażam sobie tego". Lewandowski wprost o polskim szkoleniu

W kadrze nie znalazło się miejsce dla Fabiana Drzyzgi, którego Grbić konsekwentnie nie powołuje odkąd został trenerem reprezentacji Polski. Na liście nie ma też Bartosza Kwolka.

Reprezentacja siatkarzy Ligę Narodów zainauguruje 22 maja w tureckiej Antalyi. Następnie zagra w turniejach w Japonii i Słowenii. Wszystko zwieńczy turniej finałowy, który odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie w dniach 27-30 czerwca.

Skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów 2024:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Jan Firlej, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz.

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn, Dawid Dulski, Bartosz Gomułka, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek.

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Michał Gierżot, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.

Środkowi: Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Szymon Jakubiszak, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Łukasz Usowicz.

Libero: Kuba Hawryluk, Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski, Kamil Szymura.

Czytaj też:
Są bez pieniędzy. Koniec znanego polskiego klubu?
To już pewne. Znamy skład reprezentacji Polski kobiet

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy reprezentacja Polski zdobędzie medal na igrzyskach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×