Mistrz świata stawia na niespodziankę w finale PlusLigi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tomasz Waszczuk / Na zdjęciu: Marcin Możdżonek
PAP / Tomasz Waszczuk / Na zdjęciu: Marcin Możdżonek
zdjęcie autora artykułu

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie trzykrotnie w obecnym sezonie pokonali Jastrzębski Węgiel. Faworytem starcia finałowego wydaje się jednak aktualny mistrz Polski. Marcin Możdżonek w rozmowie z "Super Expressem" nie wyklucza jednak niespodzianki.

Rywalizacja finałowa PlusLigi została w tym sezonie skrócona do minimum. Mistrzem Polski zostanie ekipa, która wygra dwa mecze. Pierwszy z nich odbędzie się w Zawierciu, kolejny i ewentualny trzeci w Jastrzębiu Zdroju. Pierwszą odsłonę zaplanowano na środowy wieczór godz. 20.30.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą trzykrotnie w tym sezonie. Za każdym razem górą byli zawiercianie, którzy pieczętowali triumf po czterosetowym boju. Zdaniem mistrza świata i Europy, Marcina Możdżonka, Jurajskich Rycerzy stać na sprawienie niespodzianki i sięgnięcie po pierwszy w historii tytuł mistrza kraju.

- Sportowo są to bardzo wyrównane zespoły, trudno wskazać wyraźną dominację na którejkolwiek pozycji. Dla mnie jednak to Aluron jest czarnym koniem rozgrywek, zespołem dobrze zbudowanym i prowadzonym przez zdolnego trenera. Uważam, że wygra z Jastrzębiem i że w finale zobaczymy trzy spotkania - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" były środkowy reprezentacji Polski.

ZOBACZ WIDEO: Po tych słowach Dudka rozpętała się burza. "Jestem chwytliwym tematem"

Zdaniem Marcina Możdżonka istotny w całej rywalizacji może być aspekt psychologiczny. Presja będzie po stronie obecnych mistrzów Polski, których za kilka dni czeka jeszcze starcie o złoto Ligi Mistrzów. Zawiercianie, dla których obecny sezon jest niezwykle udany, po wygranej w Pucharze Polski pierwszy raz w historii klubu awansowali do finału mistrzostw Polski. Drużyna wykonała więc sto procent plany.

- Jeśli chodzi o przewagę Zawiercia, to widzę ją w warstwie psychologicznej. Presja jest po stronie Jastrzębia, bo oni "powinni" wygrać w Polsce, są też w końcu finalistami Ligi Mistrzów. To na nich w pewien sposób ciąży. W półfinale zobaczyliśmy też, że mistrz Polski jest do ugryzienia. Zespół z Zawiercia jest z kolei nakręcony, gra coraz lepiej - uważa Możdżonek.

Pierwszy mecz finału PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel rozegrany zostanie w środę o godz. 20.30 w Zawierciu. Rewanż i ewentualne trzecie starcie w Jastrzębiu Zdroju zaplanowano na sobotę godz. 18.00 i niedzielę 14.00. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.

Czytaj także: Finał PlusLigi bez faworyta. "Nawet hala może mieć znaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty