Prezes Bogdanki LUK Lublin potwierdza, skład na nowy sezon gotowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Plusliga / Siatkarze Bogdanki LUK Lublin
Materiały prasowe / Plusliga / Siatkarze Bogdanki LUK Lublin
zdjęcie autora artykułu

Dla Bogdanki LUK Lublin miniony sezon PlusLigi okazał się historyczny. Zespół zajął 5. miejscu, zapewniając sobie prawo gry w europejskich pucharach. Prezes klubu Krzysztof Skubiszewski zapewnia, że skład na kolejne rozgrywki jest już skompletowany.

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin byli rewelacją minionego sezonu PlusLigi. Zespół zakończył rozgrywki na 5. pozycji, która gwarantuje prawo startu w rywalizacji o europejskie puchary. Podopieczni Massimo Bottiego zagrali także w Final Four Tauron Pucharu Polski, przegrywając półfinał z Jastrzębskim Węglem.

- Jesteśmy szczęśliwi z historycznej lokaty. Naszym celem był awans do play-offów i to się udało osiągnąć. Wiadomo, że później był mecz z Projektem, w którym niewiele nam zabrakło. Byliśmy blisko, ale jesteśmy zadowoleni z osiągniętego miejsca, które daje nam możliwość udziału w rozgrywkach europejskich. Zależało nam na tym nie po to, żeby w nich zaistnieć, ale po to, by zwyciężyć. Chcemy przynieść chlubę PlusLidze, regionowi i miastu - powiedział prezes klubu z Lublina Krzysztof Skubiszewski w rozmowie z serwisem lublin24.pl.

Kolejny sezon ma być dla ekipy z Lublina jeszcze bardziej udany. Co prawda nadal nie ma oficjalnegop potwierdzenia w tej sprawie, wiadomo jednak, że działaczom udało się zrealizować transferowy hiot i sprowadzić do drużyny Wilfredo Leona. Już sam ten fakt sprawia, że zespół będzie niejako zobowiązany do gry o najwyższe cele.

Prezes Krzysztof Skubiszewski zapewnia, że rozmowy z zawodnikami, którzy mają wzmocnić zespół w kolejnym sezonie, zostały zakończone, a kontrakty podpisane. Klub czeka jednak na zakończenie rozgrywek, zanim oficjalnie opublikuje komunikaty w sprawie wzmocnień.

- Wszystkie będą ogłoszone po zakończeniu rozgrywek przez nowych zawodników w innych ligach. Nie każdy jeszcze skończył grać, więc z szacunku do ich klubów i obowiązujących kontraktów, nie możemy nic więcej powiedzieć. Tak naprawdę przedłużenia umów i wszystkie kontrakty są już podpisane i czekają tylko na ogłoszenie - powiedział prezes klubu z Lublina.

Z obecnego składu ważne umowy z klubem z Lublina mają: Marcin Komenda, Thales Hoss, Jakub Wachnik, Jan Nowakowski, trenerem pozostanie Massimo Botti.

Czytaj także: Wielkie zamieszanie ws. PlusLigi dla Gorzowa. "Umowy nie ma" Niebywałe czego dokonał. Francuz przejdzie do historii PlusLigi

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Rośnie następca Gortata? Błachowicz pokazał talent syna

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w kolejnym sezonie Bogdanka LUK Lublin stanie na podium PlusLigi?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)