KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wiele się nauczyliśmy - komentarze po spotkaniu Polska - Egipt

Podopiecznym Daniela Castellaniego udało się osiągnąć mocno zmodyfikowany w trakcie turnieju cel, jakim było odniesienie zwycięstwa na koniec. Szkoleniowiec Polaków podkreślał, że Puchar Wielkich Mistrzów był dobrym doświadczeniem dla europejskiej drużyny.

Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

Daniel Castellani, trener reprezentacji Polski: Po meczu z Kubą powiedzieliśmy, że chcemy zakończyć ten turniej w dobrej kondycji i pokazać to, co mamy najlepsze na tę chwilę. Chcieliśmy zamknąć rozgrywki w dobrej formie i dzisiaj zawodnicy pozostali skupieni i skoncentrowani przez całe spotkanie, a także dobrze zagrali na koniec. To było cenne doświadczenie dla europejskiego zespołu, żeby grać z zespołami prezentującymi inne style, na przykład z azjatyckimi drużynami grającymi dobrze w defensywie i przyjęciu. Wiele nauczyliśmy się od tych drużyn i będziemy poprawiać naszą grę.

Michał Bąkiewicz, kapitan reprezentacji Polski: Jestem zadowolony, że udało nam się zakończyć ten turniej z kolejnym zwycięstwem. Po wczorajszym spotkaniu zagraliśmy bardzo zachowawczo, co było dla nas bardzo ważne, ponieważ źle rozpoczęliśmy te zmagania. Nie jest problemem wygrywać wtedy, kiedy wszystko idzie dobrze, a my musieliśmy wprowadzić zmiany od pierwszych spotkań. Byliśmy bezpieczni i cieszę się z dwóch zwycięstw na koniec.

Antonio Giacobbe, trener reprezentacji Egiptu: Rozpoczęliśmy spotkanie z bardzo dobrą koncentracją. W pierwszym secie byliśmy bardzo blisko, tylko jeden punkt nas dzielił od rywali, ale w końcówce coś się stało naszemu głównemu środkowemu. Doznał niewielkiej kontuzji i od tego momentu straciliśmy równowagę i koncentrację. Polska zagrała bardzo dobrze i z tego powodu mieliśmy problemy później. Kilku pozostałych zawodników doznało drobnych urazów, kolejny środkowy miał problemy z kolanem a dzisiaj nasz główny atakujący - Salah - uskarżał się na ból żołądka, także skomplikowany był dla nas powrót do gry. Ale Polacy zagrali dobrze. Walczyliśmy przeciwko drużynom prezentujący wysoki poziom siatkówki i to była świetna okazja do przetestowania zawodników, zatem wywieziemy stąd ogromny bagaż doświadczenia.

Hamdy El Safi, kapitan reprezentacji Egiptu: Zagraliśmy dobrze w pierwszym secie, a potem nasi zawodnicy nie grali tego, na co ich stać. Polacy zagrali dobrze. Mamy nadzieję ponownie zagrać w Pucharze Wielkich Mistrzów i wówczas zaprezentować się zdecydowanie lepiej.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/FIVB
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×