Reprezentant USA zmienia klub w PlusLidze

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Joshua Tuaniga po dwóch latach gry dla AZSu Olsztyn zmienia klub. Reprezentant USA w dalszym ciągu ma jednak występować w PlusLidze.

W tym artykule dowiesz się o:

Joshua Tuaniga w przyszłym sezonie nie będzie już zawodnikiem Indykpol AZS Olsztyn. Przez dwa lata w barwach biało-zielonych rozegrał łącznie 55 meczów. Wcześniej przez trzy lata reprezentował barwy Ślepska Suwałki.

- Jest mi smutno z tego powodu, ponieważ z Olsztynem mam wiele miłych wspomnień. Choć rozegrałem tutaj dwa sezony, to stolica Warmii i Mazur jest "drugim domem" dla mnie, mojej żony oraz synka, który na świat przyszedł właśnie w tym mieście. Tutaj wzięliśmy także ślub. Olsztyn dał więc nam bardzo wiele - mówi sam zawodnik, dla oficjalnej strony klubu.

W poprzednim sezonie rozgrywający rozegrał 34 spotkania i dwukrotnie został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu (po domowych zwycięstwach nad Enea Czarnymi Radom i Ślepskiem Malow Suwałki).

ZOBACZ WIDEO: Jakie jest największe osiągnięcie "Lewego"? "Nigdy o tym nie marzyłem" [b]

[/b]Przypomnijmy, że w ostatnich dniach olsztyński klub ogłosił także, że z drużyny odchodzą trener Javier Weber oraz atakujący Alan Souza, który zagra w lidze japońskiej. Tuaniga z kolei ma reprezentować barwy GKSu Katowice.

- Przez te dwa lata, stałem się zupełnie innym człowiekiem oraz zawodnikiem. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nauczyłem się tutaj bardzo wiele, a sam Olsztyn jest pięknym miejscem do życia - dodaje zawodnik.

Zobacz także: Jastrzębski Węgiel z przepustką na KMŚ. Prezes klubu komentuje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty