PlusLiga traci kolejną gwiazdę. Mistrz olimpijski zmienia barwy klubowe

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Volleyball World / Jean Patry
Materiały prasowe / Volleyball World / Jean Patry
zdjęcie autora artykułu

Zaledwie rok trwała przygoda mistrza olimpijskiego Jeana Patry'ego z PlusLigą. Francuz w barwach Jastrzębskiego Węgla zanotował bardzo udany sezon, jednak klub nie zdecydował się na kontynuowanie współpracy.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=1805]

Jastrzębski Węgiel[/tag] w minionym sezonie wywalczył drugie z rzędu mistrzostwo Polski i ponownie sięgnął po srebro Ligi Mistrzów. Swoją cegiełkę do wspomnianych sukcesów dołożył atakujący Jean Patry, dla którego był to pierwszy i póki co ostatni sezon w pomarańczowo-czarnych barwach.

- Często tak bywa. Zapadają różne decyzje. Klub podjął akurat taką i ja ją akceptuję. To trochę trudne dla mnie, bo odchodzę, ale tak w sporcie bywa. Może pewnego dnia tutaj wrócę i będzie fiesta – powiedział Jean Patry w rozmowie z klubowymi mediami.

Patry roczną przygodę z polską ligą zakończył wywalczeniem pierwszego w karierze tytułu mistrza kraju. W przyszłym sezonie mistrz olimpijski postara się powtórzyć ten sukces w barwach Galatasaray HDI Sigorta Stambuł.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: urodziny, sesja, wywiady. Pracowity dzień reprezentantek

- Zależało mi na tym, by go zdobyć, bo tego się ode mnie oczekiwało. Po to tutaj przyszedłem, aby kontynuować zdobywanie tytułów z Jastrzębskim Węglem. Głównym celem było to, aby nie schodzić z obranego kursu i utrzymać klub na szczycie. Ja również miałem taki cel. Po prostu musieliśmy sprostać oczekiwaniom i sięgnąć po to trofeum - wyznał jeden z liderów śląskiej drużyny.

- Smak tego sezonu jest dla mnie naprawdę przyjemny. To było miłe doświadczenie. Z wielu powodów. Po pierwsze, atmosfera w hali. A na koniec wynik sportowy, który jest dobry, nawet pomimo tego, że przegraliśmy finał Ligi Mistrzów. To smutne, ale jeśli mam wspominać ten sezon, to zachowam dla siebie tylko dobre rzeczy. Jestem dumny, że mogłem reprezentować barwy tego klubu i uczestniczyć w zdobyciu kolejnego trofeum, które jest równoznaczne z czwartą gwiazdką na koszulce Jastrzębskiego Węgla - przyznał reprezentant Francji.

W rankingu najlepiej punktujących siatkarzy PlusLigi Patry uplasował się na 10. miejscu z dorobkiem 480 punktów (39 asów, 53 bloki). Najlepszy występ zanotował w pięciosetowym starciu z Asseco Resovią Rzeszów, 17 kwietnia 2024 roku zdobywając 29 "oczek".

Czytaj także: Gwiazdy żegnają się z klubem. Grupa Azoty ZAKSA opublikowała komunikat

Źródło artykułu: WP SportoweFakty