Exact Systems Hemarpol buduje kadrę. Zatrzymał kolejnego zawodnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski /  Na zdjęciu: Mateusz Borkowski
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Mateusz Borkowski
zdjęcie autora artykułu

Działacze Exact Systems Hemarpolu Częstochowa nie próżnują i budują kadrę na kolejny sezon w PlusLidze. Klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z atakującym Mateuszem Borkowskim. Będzie to dla niego trzeci sezon spędzony w Norwidzie.

Za Exact Systems Hemarpolem Częstochowa debiutancki sezon w PlusLidze, który zakończył się piętnastym miejscem i utrzymaniem w siatkarskiej elicie. To duży sukces ubiegłorocznego beniaminka. Teraz w klubie celują w wyższe cele niż sama walka o pozostanie w PlusLidze. Działacze nie próżnują i informują o kolejnych kontraktach.

Póki co to jedynie informacje o przedłużonych umowach. Wiadomo, że z Norwida odeszło dziewięciu zawodników, a do tej pory przekazano wieści o zatrzymaniu Damiana Koguta i Tomasza Kowalskiego. Kolejnym siatkarzem, który pozostał w Częstochowie jest Mateusz Borkowski.

- Niezmiernie miło mi poinformować, że następny - już trzeci sezon będę bronić barw Norwida Częstochowa. Razem z drużyną po pierwszym i jakże wymagającym sezonie pozostajemy dalej w jednej z najlepszych lig świata, jaką jest Plus Liga. Częstochowa domaga się Plus Ligi, więc zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zagościła w niej na dłużej. Do zobaczenia w hali - powiedział atakujący Norwida, Mateusz Borkowski.

W minionych rozgrywkach wystąpił w 29 ligowych spotkaniach, w których zdobył łącznie 99 punktów (77 atak, 12 zagrywka, 10 blok). Był zmiennikiem Dawida Dulskiego.

Dodajmy, że zespół w nowym sezonie poprowadzi trener Igor Kolaković, któremu pomagać będzie dotychczasowy szkoleniowiec Leszek Hudziak.

Czytaj także: Zauważyłeś, co zrobiły polskie siatkarki? Przyjrzyj się dokładnie Za to chwalą Polki. Włoskie media ostro po bolesnej porażce

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: urodziny, sesja, wywiady. Pracowity dzień reprezentantek

Źródło artykułu: WP SportoweFakty