Francuskie media stanowczo. Piszą o meczu z Polską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: Reprezentacja Francji kobiet

Reprezentantki Polski odniosły w piątek pewne zwycięstwo 3:0 z Francuzkami, dla których była to kolejna porażka w Lidze Narodów. Tamtejsze media w mocnych słowach podsumowały występ swojej drużyny.

W tym artykule dowiesz się o:

Piątek przyniósł drugie spotkanie naszych siatkarek w Lidze Narodów kobiet. Polki tym razem zmierzyły się z Francuzkami, które debiutują w tych rozgrywkach. Zdecydowanymi faworytkami były zawodniczki Stefano Lavariniego, które na otwarcie wygrały w trzech setach z Włoszkami.

Brązowe medalistki poprzedniej edycji spisały się w tej roli wzorowo. Od początku pokazywały, że są lepszą drużyną i prezentowały się z bardzo dobrej strony. To sprawiło, że trener zdecydował się na liczne zmiany i dał szansę gry praktycznie wszystkim zawodniczkom, które zabrał do Antalyi. Nasza reprezentacja odniosła pewne zwycięstwo 3:0 (25:20, 25:16, 25:17).

Francuzki poniosły tym samym drugą porażkę. Gospodynie igrzysk olimpijskich w poprzednim spotkaniu uległy w trzech setach Niemkom. Słaba forma, prezentowana przez zespół, spotkała się z jasną oceną kiepskiej sytuacji w tamtejszych mediach.

Na "L'Equipe" stwierdzono wprost, że Polki były poza zasięgiem ich zawodniczek. "Nie poddały się, ale był to za wysoki poziom dla Les Bleues. Zostały zdominowane" - stwierdzono wprost.

Nie zabrakło również słów pod adresem naszej drużyny. "Polska poprawia się od kilku lat i potwierdza swój status czołowego gracza w trwającej Lidze Narodów drugim zwycięstwem w trzech setach. Z drugiej strony Les Bleues nie miały argumentów, aby powalczyć i wciąż czekają na wygranie pierwszej partii" - dodano w dalszej części tekstu.

Znacznie dobitniej spotkanie to podsumowano na Ouest-france. "Podopieczne Emile'a Rousseaux tak naprawdę nie istniały w tym meczu, przegrywając od początku do końca w każdym z trzech setów" - oceniono.

"Logiczne zwycięstwo i bez drżenia dla Polek, które wygrały ten mecz z dużą przewagą. Francuzki pokazały ciekawe akcje, ale zostały pokonane przez silniejsze zawodniczki" - czytamy w podsumowaniu relacji tekstowej z tego spotkania.

Oba zespoły kolejne spotkania w Lidze Narodów rozegrają już w sobotę 18 maja. Polki zmierzą się z Holenderkami, a Francuzki z Bułgarkami. Spotkanie to będzie dla gospodyń igrzysk idealną szansą na wygranie przynajmniej seta, o ile nie odniesienia premierowego zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty