LN: szykuje się jednostronny dzień

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA
zdjęcie autora artykułu

Cztery z sześciu ostatnich spotkań pierwszego tygodnia Ligi Narodów kobiet zapowiadają się jednostronnie. Ciekawa powinna być rywalizacja Polski z Japonią, a także Niemiec z Holandią.

W ramach pierwszego turnieju Ligi Narodów kobiet do rozegrania pozostało jeszcze sześć spotkań. Komplet ich odbędzie się w niedzielę (19 maja). O tym, że dojdzie do rywalizacji niepokonanych drużyn - Polski i Japonii pisaliśmy już TUTAJ.

Pierwszym meczem dnia będzie rywalizacja reprezentacji Niemiec i Holandii. Oba zespoły spisały się do tej pory identycznie. Po udanej inauguracji i triumfie w dwóch kolejnych spotkaniach nie udało im się odnieść zwycięstw. Teraz w bezpośrednim starciu rozstrzygną, kto zakończy zmagania z bilansem 2-2.

Następnie na parkiecie zameldują się siatkarki z Brazylii i Serbii. W tym pojedynku pierwsza z wymienionych drużyn będzie zdecydowanym faworytem, w końcu ma na koncie komplet zwycięstw i postara się zrobić wszystko, by to nie uległo zmianie po pierwszym tygodniu. Ich rywalki natomiast ograły Tajlandię, ale przegrały z Dominikaną i Chinami.

ZOBACZ WIDEO: Polki rozpoczęły Ligę Narodów! Zobaczcie, jak przygotowywały się do pierwszego meczu

Fajerwerków nie powinniśmy spodziewać się w przypadku pojedynku reprezentacji Francji z Turcją. Mimo że Trójkolorowe mają za sobą historyczne, pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów, to nie powinny zagrozić drugiej z wymienionych ekip, która w samym światowym ranking FIVB jest na prowadzeniu.

Przed szansą na drugie zwycięstwo w VNL staną Amerykanki, które do tej pory ograły tylko Tajlandki. Należy jednak wziąć pod uwagę ich kadrę, która mimo wszystko pozwala myśleć o pokonaniu reprezentacji Dominikany. Ta mimo bilansu 2-1 ma za sobą m.in. zwycięstwo z outsiderem, czyli Koreą Południową.

Wspomniane Koreanki od kilku edycji są dostarczycielkami punktów. I nie inaczej jest w pierwszych spotkaniach tego sezonu. Teraz przed szansą na skorzystanie z tego będzie miała reprezentacja Tajlandii, która na ten moment również ma komplet porażek.

Liga Narodów kobiet:

Niemcy - Holandia, godz. 13:00 Brazylia - Serbia, godz.15:00 Francja - Turcja, godz. 19:00 USA - Dominikana, godz. 19:00 Tajlandia - Korea Południowa, godz. 22:30

Źródło artykułu: WP SportoweFakty