Holandia podniosła się po meczu z Polkami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Holandii w meczu Ligi Narodów Kobiet
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Holandii w meczu Ligi Narodów Kobiet

W niedzielę reprezentantki Holandii zeszły z boiska znacznie bardziej zadowolone niż po sobotnim meczu z Polską. Pomarańczowe zwyciężyły 3:1 z Niemkami.

W tym artykule dowiesz się o:

Na zakończenie turnieju w Antalyi obie reprezentacje zagrały o drugie zwycięstwo w Lidze Narodów Kobiet. Niemki miały za sobą zwycięstwo z beniaminkiem Francją, a także porażki z Włoszkami oraz Japonkami. Z kolei Holandia wygrała z Bułgarią, po czym przegrała w meczach przeciwko Turczynkom oraz Polkom.

Zanosiło się na zacięte granie, bo i od 2017 roku nie było meczu Niemek z Holenderkami, który zakończył się już po trzech setach. Ulubionym wynikiem tego okresu jest 3:1 i także w niedzielę stanęło na zwycięstwie Pomarańczowych w takim wymiarze.

Drużyny wymieniły się równie mocnymi ciosami na początku meczu. Holandia była lepsza 25:21 w pierwszym secie, po czym Niemcy odniosły wygraną w takim samym wymiarze w drugiej partii. Co prawda nasze zachodnie sąsiadki były skuteczniejsze w ataku, ale ten atut gasł z powodu lepszej gry w bloku i w serwisie Holenderek. Także zespół z Beneluksu częściej punktował dzięki błędom przeciwniczek.

W pozostałych setach lepsza była drużyna z Holandii. Zwyciężyła 25:23 w trzeciej rundzie, a zdobytej tym razem inicjatywy nie oddała do końca meczu. Wygrana 25:20 w czwartym secie była potwierdzeniem wyższości Pomarańczowych i oznaczyła zakończenie meczu bez rozgrywania tie-breaka.

Niemcy - Holandia 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 20:25)