Kadrowa rewolucja w Lublinie. Ośmiu zawodników żegna się z Bogdanką LUK

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Plusliga / Siatkarze Bogdanki LUK Lublin
Materiały prasowe / Plusliga / Siatkarze Bogdanki LUK Lublin
zdjęcie autora artykułu

Dla Bogdanki LUK Lublin miniony sezon PlusLigi okazał się historyczny. Zespół zajął 5. miejscu, zapewniając sobie prawo gry w europejskich pucharach. Przed kolejnymi rozgrywkami drużynę czekają wielkie zmiany. Odejdzie aż ośmiu zawodników.

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin byli rewelacją minionego sezonu PlusLigi. Zespół zakończył rozgrywki na 5. pozycji, która gwarantuje prawo startu w rywalizacji o europejskie puchary. Podopieczni Massimo Bottiego zagrali także w Final Four Tauron Pucharu Polski, przegrywając półfinał z Jastrzębskim Węglem.

Kolejny sezon ma być dla ekipy z Lublina jeszcze bardziej udany. Co prawda nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie, wiadomo jednak, że działaczom udało się zrealizować transferowy hit i sprowadzić do drużyny Wilfredo Leona. Już sam ten fakt sprawia, że zespół będzie niejako zobowiązany do gry o najwyższe cele.

Nie będzie to jedyny transfer w okresie letnim. Wiadomo już, że Bogdankę LUK opuści aż ośmiu graczy, którzy pomogli drużynie osiągnąć historyczny sukces. W gronie tym znaleźli się: Tobias Christian BrandAlexandre Ferreira, Damian Schulz, Marcin Kania, Damian Hudzik, Jakub Nowosielski, Maciej Krysiak oraz Maksym Kędzierski.

ZOBACZ WIDEO: Polki rozpoczęły Ligę Narodów! Zobaczcie, jak przygotowywały się do pierwszego meczu

Z obecnego składu ważne umowy z klubem z Lublina mają: Marcin Komenda, Thales Hoss, Jakub Wachnik, Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski i Maciej Zając, trenerem pozostanie Massimo Botti.

Prezes Krzysztof Skubiszewski zapewnia, że rozmowy z zawodnikami, którzy mają wzmocnić zespół w kolejnym sezonie, zostały zakończone, a kontrakty podpisane. Klub czeka jednak z publikacją oficjalnych komunikatów w sprawie wzmocnień.

Czytaj także: Reprezentant Ukrainy pod wrażeniem polskiego szkoleniowca

Źródło artykułu: WP SportoweFakty