Czas na przerwę. Sprawdź, kiedy Polki wrócą do gry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski siatkarek
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski siatkarek
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski zakończyła pierwszy tydzień zmagań w Lidze Narodów kobiet. Biało-Czerwone zanotowały komplet zwycięstw i zajmują pierwsze miejsce. Sprawdź, kiedy nasze siatkarki wrócą do gry.

W tym artykule dowiesz się o:

W tureckiej Antalyi reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w tegorocznej Lidze Narodów kobiet. I trzeba przyznać, że zrobiła to w naprawdę wielkim stylu. Podopieczne Stefano Lavariniego w czterech spotkaniach nie miały sobie równych.

Na start zmagań Biało-Czerwone ograły Włoszki. Następnie wyższość naszych siatkarek musiały uznać Francuzki oraz Holenderki. Natomiast w ostatnim spotkaniu Polki odprawiły Japonki, które również były niepokonane.

Co więcej w każdym meczu nasze siatkarki nie straciły ani jednego seta. Dzięki temu zajmują pierwsze miejsce po czterech spotkaniach Ligi Narodów kobiet, ponieważ Brazylijki straciły dwie partie. Jednak na kolejne mecze Polek trzeba będzie poczekać.

Teraz podopieczne włoskiego szkoleniowca będą miały tydzień przerwy, ponieważ do rywalizacji przystąpią mężczyźni. Tym samym kolejne spotkanie Polek odbędzie się dopiero we wtorek, 28 maja.

Wówczas polskie siatkarki udadzą się do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Arlington. Tam rywalizację rozpoczną meczem z reprezentacją Serbii. A w kolejnych dniach czekają je pojedynki z Koreą Południową, Niemcami oraz gospodarzami.

ZOBACZ WIDEO: Polki rozpoczęły Ligę Narodów! Zobaczcie, jak przygotowywały się do pierwszego meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty