Popis Polaka w polu serwisowym. Raz, dwa i trzy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Jakub Kochanowski w meczu Polski z Kanadą w Lidze Narodów

Polska przegrała pierwszego seta w meczu Ligi Narodów z Kanadą, a także miała stratę do przeciwnika na początku drugiej partii. W odwróceniu losu pojedynku pomogła świetna seria serwisów Jakuba Kochanowskiego.

W tym artykule dowiesz się o:

W drugim meczu szóstej edycji Ligi Narodów siatkarze z Polski zagrali z Kanadą. Biało-Czerwoni mieli za sobą serię 10 wygranych z tym przeciwnikiem. Ostatnia porażka Polski z Kanadą była w maju 2018 roku, a w czwartek drużyny spotkały się na boisku w Antalyi.

W pierwszym secie Polska poniosła wyraźną porażkę 18:25. Po wygranej 3:0 ze Stanami Zjednoczonymi podopieczni Nikoli Grbicia musieli pogodzić się z pierwszym potknięciem w Lidze Narodów. Polska musiała odwracać wynik po tym niepowodzeniu.

W pozostałych setach Polska była już lepsza niż przeciwnik i odwróciła wynik całego meczu na 3:1. Tym samym jedno potknięcie nie kosztowało strat w tabeli.

W odwróceniu losu meczu pomogła świetna seria w polu serwisowym Jakuba Kochanowskiego. Środkowy zaczął zagrywać przy wyniku 4:5 i w krótkim fragmencie drugiego seta popisał się trzema asami. Pomogły one Polakom odwrócić wynik na 8:5. Jakub Kochanowski nie dał szans przyjmującym z Kanady, raz po raz zaskakiwał ich zmiennymi pomysłami. Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga nie kryli uznania, komentując mecz w Polsacie Sport.