Zaskakujący komunikat. Mistrz świata zmienia barwy klubowe

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Piotr Nowakowski
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Piotr Nowakowski
zdjęcie autora artykułu

Działacze Projektu Warszawa po wywalczeniu brązowego medalu PlusLigi i prawa startu w rozgrywkach Ligi Mistrzów postanowili przebudować zespół. W efekcie po 5 latach z klubem pożegnał się mistrz świata z 2018 roku Piotr Nowakowski.

W tym artykule dowiesz się o:

Siatkarze Projektu Warszawa trzykrotnie stawali na podium mistrzostw Polski. Dwukrotnie na najniższym stopniu, raz zostali wicemistrzami. W ostatnich rozgrywkach podopieczni Piotra Grabana zapewnili sobie brązowy krążek pokonując Asseco Resovię Rzeszów.

Stołeczny zespół sięgając po brązowy medal zapewnił sobie prawo gry w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów obok Jastrzębskiego Węgla i Aluronu CMC Warty Zawiercie. W związku z powyższym, działacze stołecznej drużyny postanowili wzmocnić zespół, aby z powodzeniem rywalizować w elitarnych rozgrywkach.

Jednym z zawodników, który po minionym sezonie opuści warszawską drużynę, jest Piotr Nowakowski. Mistrz świata z 2018 roku żegna się z Projektem po pięciu sezonach. Doświadczony środkowy wystąpił w 107 spotkaniach PlusLigi, zdobywając 886 punktów.

Piotr Nowakowski jest jednym z pięciu zawodników, którzy po zakończeniu minionego sezonu opuszczą ekipę Projektu Warszawa. Obok doświadczonego środkowego, klub nie zdecydował się na kontynuowanie współpracy z Taylorem  Averillem, Igorem Grobelnym, Jakubem Kowalczykiem i Maciejem Stępniem.

Czytaj także: Byli niepokonani 336 dni. Wspaniała seria Polaków dobiegła końca

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty