Co z Chemikiem Police? Jest plan inauguracyjnej kolejki Tauron Ligi 2024/2025

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś
WP SportoweFakty / Monika Pliś
zdjęcie autora artykułu

Znamy już terminarz pierwszej kolejki Tauron Ligi sezonu 2024/2025. W zestawieniu znalazł się zespół Chemika Police, który pod koniec minionego sezonu znalazł się w tarapatach finansowych.

Dla siatkarek Grupy Azoty Chemika Police końcówka sezonu to prawdziwa huśtawka nastrojów. Po wycofaniu się ze sponsoringu Grupy Azoty, przyszłość drużyny stanęła pod znakiem zapytania. Siatkarki stanęły jednak na wysokości zadania i doprowadziły dzieło do końca, w wielkim stylu sięgając po mistrzostwo Polski.

- Szkoda byłoby, by historia klubu o takich dokonaniach zakończyła się w ten sposób. Bardzo zależy nam na dalszym jego istnieniu także z innego powodu - jeśli ogłoszona zostanie upadłość, to zawodniczki zostaną bez pieniędzy zapisanych w kontraktach. Tego przede wszystkim chcemy uniknąć. Mamy na kartce tabelę z dwiema kolumnami - po prawej jest obecny sezon, a po lewej przyszły. Żałujemy, że naszym zadaniem nie jest szukanie tylko pieniędzy na kolejne - powiedział w rozmowie z serwisem sport.pl Radosław Anioł.

Z obecnego składu w zespole pozostają jedynie trzy siatkarki: Iga Wasilewska, Martyna Grajber i Dominika Pierzchała. Niepewna sytuacja budżetowa sprawia, że aktualnie trudno myśleć o podejmowaniu jakichkolwiek rozmów z siatkarkami.

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie dali szans USA w Lidze Narodów! Zobacz kulisy meczu

We wtorek przedstawiciele klubów rywalizujących w Tauron Lidze podjęli decyzje dotyczącego kolejnego sezonu. W lidze wystąpi dwanaście ekip, pierwsza kolejka rozpocznie się w weekend 27-29 września 2024, ewentualny piąty mecz finału zaplanowano na 30 kwietnia.

- Czeka nas ciekawy sezon, poolimpijski. Mam nadzieję, że to co dobre dopiero przed żeńską siatkówką, bo nasze panie udanie zaprezentują się w trakcie igrzysk w Paryżu, a potem zainteresowanie przeniesie się na rozgrywki ligowe. Wiele naszych siatkarek udanie prezentuje się w biało-czerwonych barwach i z pewnością jest to powód do dumy dla naszych klubów - powiedział Jacek Grabowski, prezes KGHM #VolleyWrocław.

System rozgrywek w sezonie 2024/2025 jest identyczny, jak w minionym sezonie, spadnie ostatnia ekipa po fazie zasadniczej, w play-off zagra osiem czołowych ekip, ćwierćfinały i półfinały będą rozgrywane do dwóch zwycięstw, wielki finał do trzech wygranych meczów.

Pary 1. kolejki TAURON Ligi 2024/2025:

Energa MKS Kalisz - Grupa Azoty Chemik Police  ITA TOOLS Stal Mielec - Grot Budowlani Łódź  ŁKS Commercecon Łódź - KGHM #VolleyWrocław  UNI Opole - Metalkas Pałac Bydgoszcz  Sokół & Hagric Mogilno - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała  MOYA Radomka Radom - PGE Rysice Rzeszów

Czytaj także: Doskonałe wiadomości z reprezentacji Polski. Na to czekali kibice

Źródło artykułu: WP SportoweFakty