Tak wygląda ranking FIVB po meczu Polska - Serbia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Niepokonana w Lidze Narodów kobiet jest reprezentacja Polski. Na start drugiego tygodnia zmagań Biało-Czerwone ograły Serbki 3:1. Po tym spotkaniu doszło już do aktualizacji światowego rankingu FIVB.

W tym artykule dowiesz się o:

Perfekcyjny start w Lidze Narodów kobiet zanotowały polskie siatkarki. Ich komplet spotkań zakończył się zwycięstwami, a w dodatku Polki nie przegrał jeszcze ani jednego seta. Nic więcej dziwnego, że po pierwszym tygodniu były na czele tabeli.

Oprócz tego Biało-Czerwone wspięły się w oficjalnym światowym rankingu FIVB. Przed startem drugiego tygodnia zmagań były bowiem na wysokim, 3. miejscu, co także przeszło do historii. Wcześniej ta sztuka nie udała nam się nigdy.

Po przerwie Polki rozpoczęły zmagania w ramach drugiej rundy turnieju. W nocy z wtorku na środę (28/29 maja) rozegrały pierwsze spotkanie, a walcząca z nimi reprezentacja Serbii była w stanie ugrać tylko i wyłącznie jednego seta.

W efekcie to podopieczne Stefano Lavariniego triumfowały 3:1. Tym razem zwycięstwo to nie sprawiło, że nasze siatkarki wywalczyły awans w rankingu FIVB. Za ten triumf udało nam się zarobić 5.88 punktu, co pozwoliło umocnić się na trzecim miejscu.

Tym samym zawodniczki z Polski łącznie mają na swoim koncie już 362.6 punktów. 10.91 pkt. przewagi nad naszą kadrą ma natomiast druga w zestawieniu reprezentacja Brazylii. Przewodzi natomiast Turcja z dorobkiem 380.93 pkt. Wyniki te mają wpływ na rozstawienie przed fazą grupową igrzysk olimpijskich.

Na zdjęciu: czołówka światowego rankingu FIVB
Na zdjęciu: czołówka światowego rankingu FIVB

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie dali szans USA w Lidze Narodów! Zobacz kulisy meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty