Eksperci opisali występ Polek w meczu z Serbią

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski wciąż niepokonana w Lidze Narodów kobiet. Tym razem Biało-Czerwone ograły Serbię 3:1. Mimo późnej pory spotkania eksperci zabrali głos na jego temat w mediach społecznościowych.

W tym artykule dowiesz się o:

"Ta Serbia to może nie jest do końca ta Serbia, ale z przyjemnością ogląda się, jak broni i jak kontruje reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet" - pisał w trakcie meczu Krzysztof Sędzicki z WP SportoweFakty, podkreślając braki kadrowe naszych rywalek.

"Trzeba przyznać, że gdy nasze panie łapią ten swój rytm - jak dziś w 1. i 3. secie - ogląda się je kapitalnie. Jeszcze nie zawsze ten wyższy bieg wchodzi, ale spokojnie, przyjdzie taki moment, że wejdzie.   5-0, 15:1, 15 punktów. Takie są fakty" - dodał po spotkaniu.

"Stysiak w gazie, Mędrzyk w gazie, Wołosz w gazie, Alagierska w gazie. Czy z taką Polską da się w ogóle wygrać?" - zastanawiał się Seweryn Czernek z naszej redakcji.

"Polki pokonują 3:1 Serbki i odnoszą 5. zwycięstwo w VNL 2024!! Pięć spotkań, 15 wygranych setów i tylko jedna stracona partia! Wyśmienita forma Polek, a ich gra robi ogromne wrażenie. Jesteście znakomite!" - dodał uradowany po zakończeniu spotkania.

"Pierwszy przegrany set, ale dziś też dużo plusów po stronie polskich siatkarek. Kapitalna Stysiak, świetna Wołosz - przyjemnie się oglądało zwłaszcza grę na środku z Jurczyk. Bilans nadal niemal idealny" - podsumował Damian Gołąb z Interii.

"Ależ świetnie prezentują się Polki w tegorocznej VNL" - przyznał Michał Pokorski z Mistrzowie Polski i Radio Luz.

"Co wiemy po dzisiaj? - Smarzek dała więcej, niż w Antalyi Gałkowska. - Środek jest najbardziej jakościową i stabilną pozycją w naszej reprezentacji. - Natalia Mędrzyk jest generalnym GOATEM. - Trzeba na słabsze mecze mieć zmienniczkę za Łukasik. Generalnie super, że za trzy punkty. Trzeba budować przewagę w tabeli" - podsumował Radosław Kępys z Sportowy Rytm Dnia.

"Polki z kolejnym zwycięstwem w tegorocznej Lidze Narodów! Nasze siatkarki pokonały w Arlington Serbię 3:1 i z kompletem punktów przewodzą tabeli VNL.  Biało-Czerwone zdobyły także 5.909 pkt do rankingu FIVB i umocniły się na trzecim miejscu" - brzmi wpis dziennikarza Daniela Topczewskiego.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty