Amerykanki okazały się nie do zatrzymania

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA

Reprezentacja USA kobiet zainaugurowała drugi tydzień zmagań w Lidze Narodów zwycięstwem. Ich wyższość musiały uznać Kanadyjki, które były w stanie urwać faworytkom tylko seta (1:3)

W tym artykule dowiesz się o:

We wtorek oficjalnie rozpoczął się drugi tydzień rywalizacji w Lidze Narodów kobiet. Z uwagi na to, że zmagania mają miejsce w amerykańskim Arlington i chińskim Makau większość spotkań ma miejsce w niezbyt przychylnych godzinach dla naszego kraju.

Nocą naszego czasu doszło do spotkania reprezentacji Kanady i USA. Zdecydowanym faworytem były Amerykanki mimo że pierwszym tygodniu zanotowały gorszy bilans. Wygrały bowiem dwa z czterech meczów, a ich przeciwniczki trzy.

Od samego początku meczu lepiej wpisywały się faworyzowane siatkarki Stanów Zjednoczonych. To właśnie one wygrały pierwsze dwa sety i zapewniły sobie minimum jeden punkt meczowy. W trzeciej partii po wyrównanej walce górą były Kanadyjki, ale nie udało im się doprowadzić do tie-breaka.