Powiedział, że Leon nie jest liderem Polaków. Riposta nadeszła szybko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Wilfredo Leon
Materiały prasowe / FIVB / Wilfredo Leon
zdjęcie autora artykułu

Niedawno Nikola Grbić stwierdził wprost, że Wilfredo Leon nie jest liderem naszej reprezentacji. Przyjmujący w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet odniósł się do słów selekcjonera. - On ma swój punkt widzenia - skwitował.

Sezon reprezentacyjny w siatkówce nabiera rozpędu. W ubiegłym tygodniu zawodnicy Nikoli Grbicia zainaugurowali rywalizację w Lidze Narodów i podczas turnieju w Antalyi wygrali 3 z 4 rozegranych spotkań. W środę czeka ich z kolei spotkanie towarzyskie z Ukrainą, w którym mistrzowie Europy zagrają jedynie w 9-osobowym składzie.

Na ten moment w narodowych barwach nie zaprezentował się jeszcze Wilfredo Leon. Przyjmujący jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie, co udowadniał już w reprezentacji, ale też w Sir Susa Vim Perugii. Traktowano go niemal jako kopalnię punktów, szczególnie z pola zagrywki. To wiązało się z presją, szczególnie że od Polaka kubańskiego pochodzenia zawsze oczekiwano gry na najwyższym poziomie.

Od momentu dołączenia do reprezentacji Polski Leon był uznawany za jednego z jej liderów. Trener Grbić ma jednak inne zdanie na ten temat. Podczas niedawnej rozmowy w programie "Oko w oko" w TVP Sport selekcjoner stwierdził wprost, że przyjmujący nie jest liderem naszej kadry. W przeciwieństwie do kapitana Bartosza Kurka i Aleksandra Śliwki.

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie dali szans USA w Lidze Narodów! Zobacz kulisy meczu

Leon odniósł się do słów Grbicia w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet. - Szanuję opinię trenera. On ma swój punkt widzenia, a ja mogę mieć swoje odczucie. Na pewno nie jestem maszynką do zdobywania punktów, ale człowiekiem, który po prostu ciężko pracuje dla dobra drużyny. Dla jednego będziesz liderem, a dla innego nie - skwitował.

- Według mnie liderem jest osoba, która wywiera istotny wpływ na funkcjonowanie drużyny i jej wyniki. Nie będę oceniać sam siebie pod kątem tego, czy jestem liderem reprezentacji Polski - dodał przyjmujący. Nasz reprezentant nawiązał również do siły polskiej drużyny. Stwierdził wprost, że trener ma do dyspozycji sporo jakościowych zawodników. Dodał, że ważna w funkcjonowaniu zespołu jest dyscyplina i pod tym względem trudno znaleźć podobny zespół do naszej reprezentacji.

Zobacz także: Powtórka w innym składzie. Polska zagra towarzysko

Źródło artykułu: WP SportoweFakty