Polki nie zostawiły złudzeń. Zobacz skrót meczu [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Malwina Smarzek w meczu Polska - Korea Południowa
Twitter / Polsat Sport / Malwina Smarzek w meczu Polska - Korea Południowa
zdjęcie autora artykułu

Komplet punktów, tylko jedna przegrana partia - Polkom wiedzie się dobrze w Lidze Narodów. Korea Południowa nie potrafiła nasypać piachu w tryby rozpędzonego zespołu Stefano Lavariniego. W sieci pojawił się skrót wygranego 3:0 meczu.

W tym artykule dowiesz się o:

Konfrontacja Polek z nisko notowanym przeciwnikiem nie miała ciekawej historii. Drużyna Stefano Lavariniego generalnie kontrolowała wydarzenia na boisku, a pojedyncze przestoje nie przeszkadzały w prowadzeniu. Zrywy Koreanek nie robiły wrażenia na Biało-Czerwonych, które pozostają liderkami rozgrywek.

Dobrze na boisku prezentowały się Monika Fedusio i Martyna Łukasik, a na środku siatki dotrzymywały im kroku Weronika Centka i wprowadzona w trakcie meczu Joanna Pacak. Po stronie Koreanek zabrakło chociaż jednej równie dobrze dysponowanej siatkarki.

Pierwszy i drugi set zakończyły się wynikiem 25:20. Ledwo rozpoczęła się trzecia runda, a rozpędzone Polki miały ogromną przewagę. W ten sposób pozbawiły Koreanki ostatniej nadziei na uratowanie się przed porażką. Rezultat 25:10 był najlepszym podsumowaniem meczu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

W skrócie meczu można zobaczyć między innymi świetny blok Malwiny Smarzek na zakończenie pierwszego seta. Akcję tę można obejrzeć od 1:57. Koreanki niby poradziły sobie z serwisem Martyny Łukasik, jednak na atak z lewego skrzydła poczekała Malwina Smarzek. Po bloku piłka spadła za plecami wszystkich Azjatek.

Zobacz skrót meczu Polski z Koreą Południową:

Czytaj także: Pokonały Chemika Police, sięgnęły po Puchar CEV Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty