"Jedna z najlepszych, przeciwko którym grałam". Polska siatkarka wyróżniona!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: rozgrywa Joanna Wołosz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: rozgrywa Joanna Wołosz
zdjęcie autora artykułu

Emilia Dimitrowa, utytułowana bułgarska siatkarka, zakończyła karierę. W wywiadzie, udzielonym rodzimym mediom podkreśliła, że jedną z najlepszych zawodniczek, przeciwko którym grała, jest... reprezentantka Polski.

Bułgarka niedawno zakończyła swoją 17-letnią przygodę ze sportem, co może nieco dziwić. Moment, który wybrała na ogłoszenie tej decyzji, był dość nietypowy, gdyż zrobiła to tuż przed ostatnim meczem sezonu ligi amerykańskiej. Emilia Dimitrowa na co dzień reprezentowała barwy Grand Rapids Rise, z którym w obecnym sezonie sięgnęła po wicemistrzostwo USA.

Z zamiarem zawieszenia butów na kołku 33-latka nosiła się od dłuższego czasu i zaznacza, że ta decyzja była dobrze przemyślana. Siatkarka zdradziła, że po zakończeniu kariery zamierza skupić się na życiu rodzinnym.

- Jestem bardzo podekscytowana tym, co czeka mnie w przyszłości. Już kiedy podpisywałam kontrakt w Stanach Zjednoczonych zdecydowałam z mężem, że będzie to mój ostatni sezon w karierze. Chciałam mieć więcej czasu dla bliskich i, jeśli Bóg pozwoli, wkrótce również dla nowego członka rodziny. Po spełnieniu jednego marzenia (zdobycia medalu w lidze amerykańskiej – dop. red.) przychodzi czas na nowe - powiedziała w rozmowie z rodzimym Sportal.bg Dimitrowa, jednocześnie informując, że chciałaby zostać matką.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Reprezentantka Bułgarii swoją karierę rozpoczęła w stołecznej Slavii Sofia w wieku 16 lat. Niespełna rok później wraz ze Slavią Emilia Dimitrowa została wicemistrzynią kraju. W swoim dorobku Bułgarka ma medale pięciu lig – bułgarskiej (srebro ze Slavią Sofia w 2008 oraz złoto z Maricą Płowdiw w 2020), rumuńskiej (brąz w barwach CS Volei w 2004 Tomis Constanta w 2011 i złoto z CSM Targoviste w 2011), włoskiej (srebro z Prosecco Doc Imoco Conegliano w 2013), japońskiej, gdzie w 2017 roku została mistrzynią Kraju Kwitnącej Wiśni, reprezentując barwy NEC Red Rockets Kawasaki. Na koniec siatkarskiej przygody Dimitrowa zdobyła wspomniany wcześniej srebrny medal ligi amerykańskiej.

W wywiadzie udzielonym Sportal.bg przez Dimitrową, również polscy kibice mogli znaleźć coś ciekawego dla siebie. Siatkarka przyznała, że jedna z reprezentantek naszego kraju była jedną z najlepszych zawodniczek, przeciwko której zagrała w swojej karierze.

- Jeśli miałabym wymienić najlepsze siatkarki, z którymi występowałam w jednym zespole, byłyby to Lauren Carlini, Monica De Gennaro i Amanda Campos Francisco zaś najlepszymi zawodniczkami, przeciwko którym grałam, były Gabi Guimaraes, Ting Zhu, Melissa Vargas, Ana Carolina Da Silva i Joanna Wołosz - powiedziała Dimitrowa.

Bułgarka miała okazję mierzyć się z Polką w rozgrywkach klubowych, kiedy obie panie występowały we Włoszech. Wołosz w latach 2013-2015 reprezentowała barwy Unendo Yamamay Busto Arsizio, z którym zdobyła srebrny medal mistrzostw Włoch w 2014 roku. Od 2017 roku Joanna Wołosz, po dwuletniej przygodzie w Chemiku Police, przywdziewa strój Prosecco Doc Imoco Conegliano, zatem klubu, w którym grała wcześniej właśnie Emilia Dimitrowa.

Czytaj także: Niewiarygodna seria Polek. Nawiązały do "Złotek" Andrzeja Niemczyka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty