Polska ze zwycięstwem. Sprawdź, kiedy i z kim zagra kolejny mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski podczas meczu z Bułgarią

Reprezentacja Polski otworzyła zmagania w drugim tygodniu Ligi Narodów od zwycięstwa z Bułgarią (3:1). Teraz nasi siatkarze wrócą do gry w czwartek, 6 czerwca. Po przeciwnej stronie siatki staną zawodnicy Turcji.

W tym artykule dowiesz się o:

W trzech turniejach Ligi Narodów reprezentacja Polski rozegra łącznie 12 spotkań. Te jednak będą miały znaczenie tylko i wyłącznie w kontekście rozstawienia fazy play-off. Z uwagi na to, że turniej finałowy odbędzie się w naszym kraju, to Biało-Czerwoni mają zapewnione miejsce.

W tureckiej Antalyi nasza kadra wygrała trzy z czterech meczów, a lepsi okazali się być tylko i wyłącznie Słoweńcy, którzy przystąpili do zmagań w pełnym składzie. Na drugi tydzień zmagań Polacy przenieśli się do Japonii.

Rywalizację w Kraju Kwitnącej Wiśni nasi siatkarze rozpoczęli od spotkania z reprezentacją Bułgarii. Mimo że nasi rywale dość niespodziewanie okazali się lepsi w premierowej odsłonie, to w kolejnych setach musieli uznać wyższość podopiecznych Nikoli Grbicia (3:1).

Teraz reprezentację Polski czeka jeden dzień przerwy od rywalizacji. Kolejny mecz z udziałem naszych siatkarzy zaplanowano bowiem na czwartek, 6 czerwca, godzinę 12:30 naszego czasu.

Drugim przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Turcji. Nasza kadra spotka się z tym zespołem po raz piąty. Polscy siatkarze do tej pory ani razu nie przegrali z tym zespołem. Przez to będą zdecydowanymi faworytami nadchodzącej potyczki.

Transmisja telewizyjna ze spotkania Polska - Turcja będzie dostępna w otwartym Polsacie, a także na Polsacie Sport 1 i Polsacie Sport Premium 1. Online na Polsat Box Go, a relację tekstową przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty