Tak wygląda ranking FIVB po meczu Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zanotowała kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. Tym razem udało jej się pokonać Japonię (3:0). Sprawdź, jak prezentuje się ranking FIVB po tym spotkaniu.

W tym artykule dowiesz się o:

Od dłuższego czasu na prowadzeniu w światowym rankingu FIVB jest reprezentacja Polski. Trudno powiedzieć, by pozostałe ekipy goniły naszych siatkarzy, bowiem ci pod wodzą Nikoli Grbicia rzadko kiedy przegrywają.

Dość powiedzieć, że w siedmiu rozegranych spotkaniach Ligi Narodów doznali tylko jednej porażki. Miała ona miejsce na koniec pierwszego tygodnia zmagań i mimo że Słowenia zwyciężyła bez straty seta i zabrała nam sporo punktów, to różnica w rankingu między drugimi Włochami wciąż jest spora.

Biało-Czerwoni w piątek (7 czerwca) ograli reprezentację Japonii bez straty seta. W efekcie do jej dorobku dopisano 6,29 pkt. z uwagi na to, że zmierzyliśmy się z czwartym zespołem świata.

Tym samym łącznie Polacy zgromadzili 422,66 pkt. Właśnie z takim wynikiem przewodzą w rankingu, gdzie reszta ekip nie przebiła nawet bariery 400 pkt. Włosi mają bowiem na swoim koncie 364,77 "oczek", więc tracą do naszej kadry 57,89 pkt.

Przewaga podopiecznych Grbicia w rankingu pozwala myśleć o tym, że bez względu na wyniki tegoroczny sezon reprezentacyjny również zakończymy na pierwszej pozycji. W końcu oprócz Ligi Narodów i igrzysk olimpijskich w Paryżu nie odbędzie się żadna inna impreza.

Na zdjęciu: ranking FIVB

Źródło artykułu: WP SportoweFakty