Polki dotarły do Hongkongu. Dla Biało-Czerwonych to była droga przez piekło

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB
Materiały prasowe / FIVB
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski siatkarek pozostaje niepokonana w Lidze Narodów. Ostatni turniej kwalifikacyjny nasz zespół rozegra w Hongkongu. Polki dotarły na miejsce, jednak była to prawdziwa podróż przez piekło.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski siatkarek zameldowała się już w Hongkongu, gdzie weźmie udział w trzecim, ostatnim turnieju Ligi Narodów. Nasze zawodniczki udostępniły w mediach społecznościowych kilka zdjęć z podróży, która podobnie jak w przypadku naszych siatkarzy, trwała ponad 20 godzin.

Biało-Czerwone do Azji udały się jako lider rywalizacji, w najbliższych dniach czekają nasz zespół jednak kolejne trudne mecze. Polki zmierzą się z niepokonanymi Brazylijkami, nieobliczalnymi Tajkami i Dominikaną oraz z zawsze groźnymi Chinkami. Stawką jest nie tylko jak najwyższe miejsce w tabeli przed ćwierćfinałami, ale także pozycja w rankingu FIVB. Po rundzie kwalifikacyjnej poznamy bowiem podział na koszyki i komplet uczestników siatkarskiego turnieju igrzysk olimpijskich siatkarek w Paryżu.

Pierwszy mecz Polki rozegrają we wtorek, na szczęście, bowiem zespół będzie miał szansę solidnie wypocząć i zaaklimatyzować się po piekielnie trudnej podróży. Ekipa Stefano Lavariniego do Azji podróżowała bowiem rekordowo długo, podobnie jak siatkarze ponad 20 godzin.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: rozchwytywani jak gwiazdy Hollywood! Kulisy meczu z Japonią

Malwina Smarzek, która jako jedna z 15 zawodniczek wybrała się w podróż do Azji, w swoich mediach społecznościowych poinformowała, że podróż do Hongkongu trwała blisko 23 godziny.

Skład reprezentacji Polski na turnieje w Hongkongu:

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska;

Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek;

Środkowe: Weronika Centka, Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak;

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Natalia Mędrzyk, Monika Fedusio;

Libero: Aleksandra Szczygłowska, Justyna Łysiak

***

Terminarz meczów reprezentacji Polski na turnieju w Hongkongu:

12 czerwca (środa): Brazylia - Polska godz. 14.30 14 czerwca: Dominikana - Polska godz. 11.00 15 czerwca: Polska - Tajlandia godz. 11.00 16 czerwca: Chiny - Polska godz. 14.30

Czytaj także: Wielkie słowa legendy polskiej siatkówki na temat Magdaleny Stysiak

Źródło artykułu: WP SportoweFakty