Wiemy, kto poprowadzi ZAKSĘ. To trener z wielkim nazwiskiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Katarzyna Antczak / Andrea Giani
WP SportoweFakty / Katarzyna Antczak / Andrea Giani
zdjęcie autora artykułu

Działacze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle długo trzymali w niepewności kibiców swoich oraz sympatyków siatkówki w całej Polsce. Ostatecznie jednego dnia odpalili dwie bomby. Drużynę, której liderem będzie Bartosz Kurek, poprowadzi Andrea Giani.

Od sezonu 2024/2025 szkoleniowcem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie Andrea Giani - wybitna postać i legenda w świecie siatkówki zarówno jako zawodnik, jak i trener.

Andrea Giani to wielokrotny reprezentant Włoch, mający na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata, cztery mistrzostw Europy, trzy medale olimpijskie - dwa srebrne i brązowy. Jego kariera zawodnicza była naznaczona niezwykłą wszechstronnością i niesamowitym zaangażowaniem, co przyniosło mu miejsce w siatkarskiej Galerii Sław.

Po zakończeniu kariery zawodniczej, Andrea Giani kontynuował swoją przygodę z siatkówką jako trener, osiągając równie imponujące sukcesy. Prowadził takie zespoły jak m.in. Calzedonia Verona, Azimut Modena, czy reprezentację Niemiec, z którą zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w 2017 roku. W ostatnich latach odnosił również sukcesy z reprezentacją Słowenii, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Europy w 2015 roku. W 2022 roku, jako trener reprezentacji Francji, zdobył złoty medal w Lidze Narodów.

Umiejętności trenerskie, doświadczenie i strategiczne podejście do gry uczyniły Włocha jednym z czołowych trenerów na świecie. Bez wątpienia Andrea Giani to jeden z najbardziej uznanych szkoleniowców w świecie siatkówki. Celem jaki klub przed nim stawia jest powrót do gry o czołowe lokaty na arenie krajowej i międzynarodowej.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Andrea Giani dołącza do naszego klubu jako nowy trener. Jego imponujące osiągnięcia trenerskie i doświadczenie na najwyższym poziomie siatkówki będą kluczowe dla dalszego rozwoju naszej drużyny. Andrea Giani jest kolejnym włoskim szkoleniowcem w historii ZAKSY, co podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie zespołu z pomocą najlepszych trenerów na świecie. Wierzymy, że jego wiedza, pasja i determinacja wprowadzą nas na jeszcze wyższy poziom. To nie tylko wybitny trener, ale także doskonały lider, który potrafi zmotywować i zainspirować swoich zawodników do osiągania najwyższych celów. Jego rola w klubie będzie nieoceniona.Jesteśmy przekonani, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów – przyznała prezes ZAKSA S.A. Jadwiga Cichoń, cytowana przez klubowe media.

Czytaj także: Oficjalnie: Bartosz Kurek ponownie w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: rozchwytywani jak gwiazdy Hollywood! Kulisy meczu z Japonią

Źródło artykułu: WP SportoweFakty