Oficjalnie: Bartosz Kurek ma nowy klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
zdjęcie autora artykułu

Jeden z najbardziej elektryzujących transferów PlusLigi stał się faktem. Atakujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek, po 16 latach ponownie zagra w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji Polski, wraca do Kędzierzyna-Koźla. Po wielu latach sukcesów na arenie międzynarodowej jeden z najlepszych atakujących świata ponownie zagra w barwach klubu, z którym pożegnał się przed 16 laty.

Bartosz Kurek to jeden z najwybitniejszych siatkarzy w historii polskiej siatkówki. W swojej bogatej karierze występował w czołowych europejskich ligach, m.in. w Rosji, we Włoszech czy Turcji, a ostatnie lata w Japonii. Ma na swoim koncie tytuły mistrza Polski, Puchary Polski oraz mistrzostwa krajów, w których grał. Jego wszechstronne umiejętności, siła w ataku i skuteczność na boisku uczyniły go jednym z najbardziej cenionych zawodników na świecie.

Jako kapitan reprezentacji Polski, odegrał kluczową rolę w wielu międzynarodowych sukcesach naszej drużyny narodowej. Był nieocenionym liderem podczas zdobywania złotego medalu na Mistrzostwach Świata w 2018 roku, gdzie został również wybrany MVP turnieju. Jego zaangażowanie i determinacja przyczyniły się do zdobycia wielu medali w innych prestiżowych turniejach, takich jak mistrzostwa Europy i Liga Narodów.

Do ZAKSY powraca po 16 latach nieobecności. Jak przyznał, nad propozycją klubu nie musiał się długo zastanawiać.

- ZAKSA jest jednym z klubów, którym trudno jest odmówić, więc nie musiałem długo się zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Oczywiście, że jako chłopak z Opolszczyzny zdaję sobie sprawę, ile ten klub znaczy nie tylko lokalnie, ale też globalnie. Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie. W mojej długiej już karierze ten epizod jest mocno stymulujący do rozwoju. Chciałbym podkreślić jedną rzecz, że kapitan jest tak dobry, jak drużyna, która go wspiera. Mam nadzieję, że stworzymy drużynę, która będzie się wspierała nie tylko w tych pozytywnych momentach, ale też w tych trudniejszych. Cieszę się, że dołączam do klubu w chwili, w której ZAKSA obchodzi swój jubileusz 30-lecia i wierzę, że sprawimy naszą grą wiele radości naszym fanom, kibicom, którzy podróżują za ZAKSĄ po całej Polsce - podkreślił Bartosz Kutek, odnosząc się do roli kapitana.

- Zdaję sobie sprawę, że oczy będą skierowane w moją stronę jako na kapitana, ale także na ZAKSĘ jako na wielki klub, który z taką historią, z takimi oczekiwaniami w historii będą wysokie i musimy im sprostać. Myślę, że wszyscy zawodnicy, którzy przyjadą po rozgrywkach reprezentacyjnych do ZAKSY, poczują, że to wielki klub - powiedział Kurek, cytowany przez klubowe media.

- Jesteśmy niezwykle dumni i podekscytowani powrotem Bartosza Kurka do naszego klubu. To zawodnik o niekwestionowanej klasie i ogromnym doświadczeniu, który wnosi do naszego zespołu nie tylko swoje umiejętności, ale także ducha walki i charyzmę lidera. Wierzę, że jego obecność w drużynie będzie miała kluczowe znaczenie dla naszych przyszłych sukcesów. Jest kapitanem reprezentacji Polski i jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy na świecie. Jego powrót do Kędzierzyna-Koźla jest dowodem na to, że ZAKSA jest klubem, który przyciąga najlepszych zawodników. Wierzymy, że jego doświadczenie i umiejętności pomogą nam osiągnąć nasze ambitne cele. Cieszymy się, że Bartosz Kurek ponownie założy koszulkę ZAKSY i będziemy mogli wspólnie pracować nad dalszym rozwojem naszego klubu. Jego powrót jest ogromnym wzmocnieniem dla naszego zespołu i wielką radością dla naszych kibiców - przyznała prezes ZAKSA S.A. Jadwiga Cichoń.

Czytaj także:

Zrobił miejsce dla Kurka? Menedżer Aleksandra Śliwki o rozstaniu z ZAKSĄ

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: rozchwytywani jak gwiazdy Hollywood! Kulisy meczu z Japonią

Źródło artykułu: WP SportoweFakty