Siedemnastu zawodników w grze o igrzyska. Nikola Grbić podał nazwiska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy
zdjęcie autora artykułu

Nikola Grbić wybrał siedemnastu zawodników na najważniejszą część sezonu. Z wspomnianego grona wybrani zostaną siatkarze na finały Ligi Narodów w Łodzi oraz igrzyska olimpijskie.

W tym artykule dowiesz się o:

Na ostatni turniej kwalifikacyjny Ligi Narodów polscy siatkarze udadzą się do Lublany. Biało-Czerwoni obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli z bilansem sześciu zwycięstw i dwóch porażek. Sztab szkoleniowy nie zapomina jednak o najważniejszej imprezie sezonu, czyli igrzyskach olimpijskich. Kolejne zmagania będą okazją do dokonania selekcji i wyboru dwunastoosobowego składu na rywalizację finałową VNL w Łodzi i imprezę w Paryżu.

Do Słowenii Serb postanowił zabrać 17 zawodników. Według zapewnień szkoleniowca każdy z nich przynajmniej raz znajdzie się w czternastoosobowej kadrze meczowej na jedno z czterech spotkań fazy zasadniczej Ligi Narodów. Ze wspomnianego grona Nikola Grbić wybierze trzynastkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu (12 graczy + 1 rezerwowy).

W porównaniu do japońskiej części rozgrywek nie zobaczymy już na boisku: Jana Firleja, Mateusza Poręby oraz Kamila Szymury. Do reprezentacji dołączą natomiast Bartłomiej Bołądź, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Wilfredo Leon oraz Paweł Zatorski.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Polki wracają do gry. Biało-Czerwone dotarły do Hongkongu

- Dwunastkę oraz nazwisko trzynastego gracza w roli dżokera medycznego chciałbym ogłosić po turnieju w Słowenii. Taki mam plan. Jeśli się nie powiedzie, to zrobię to najpóźniej pod koniec finałowych zmagań w Łodzi. Wyboru dokonam z grona tych 17 graczy - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Grbić, dodając, że kadra w 17-osobowym składzie będzie wspólnie trenować do czasu ostatniego turnieju towarzyskiego w Gdańsku (20-21 lipca).

Polscy siatkarze w Lublanie podczas trzeciego turnieju Ligi Narodów w dniach 19-23 czerwca zagrają kolejno: z Włochami (19.06, g. 20:30), Argentyną (21.06, 13:00), Serbią (22.06, 16:30) i na koniec z Kubą (23.06, 13:00).

Skład reprezentacji Polski na turniej LN 2024 w Lublanie:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda;

Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź;

Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Mateusz Bieniek, Karol Kłos;

Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Bartosz Bednorz;

Libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty