Znakomity mecz Polek. Jedna zawodniczka szczególnie wyróżniona

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Polskie siatkarki pewnie pokonały 3:0 Tajlandię, prezentując bardzo solidną i pewną grę. Nie dziwi więc, że postawa naszych siatkarek wywołała falę pozytywnych komentarzy w mediach społecznościowych.

Reprezentantki Polki podchodziły do spotkania z Tajlandią w roli zdecydowanych faworytek. Już początek zapowiadał, że rywalki nie będą w stanie zagrozić zawodniczkom Stefano Lavariniego. Dość stwierdzić, że pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem naszej drużyny 25:15. Choć w drugiej odsłonie rywalki postawiły się Polkom, te w końcówce udowodniły swoją wyższość i wygrały 25:23. Finalnie brązowe medalistki poprzedniej edycji triumfowały 3:0, a wszystko za sprawą zwycięstwa w trzecim secie do 17.

Świetna gra naszych pań spotkała się z dużą aprobatą w mediach społecznościowych. Sara Kalisz z TVP Sport już w trakcie meczu zdecydowała się wybiec myślami w kierunku igrzysk olimpijskich. "Czyrniańska, Mędrzyk, Łukasik - w linii przyjęcia dla mnie (podkreślę: odnoszę się tylko do moich obserwacji) pewniaczki na igrzyska" - stwierdziła wprost.

Zwróciła też uwagę na znakomity występ Martyny Czyrniańskiej, która zagrała wybitne spotkanie. Zdobyła łącznie 18 punktów, notując świetne statystyki. "Pakuj się Młoda, igrzyska nadciągają" - skwitowała.

"Mecz bez historii, pod kontrolą Polek, które odniosły 10. zwycięstwo w Lidze Narodów 2024 i zachowały szanse na wygranie fazy zasadniczej. By tak się stało, trzeba pokonać Chinki i liczyć na potknięcie Brazylii z Turcją" - podsumował Daniel Topczewski.

Na uwagę zasłużył również występ Malwiny Smarzek. Atakująca weszła na trzecią partię i zaprezentowała się ze znakomitej strony, zdobywając łącznie 12 punktów. "Serducho rośnie, jak widzę Mali cieszącą się grą i z radością śmigającą sobie po boisku" - oceniła Justyna Żółkiewska z portalu Strefa Siatkówki.

Katarzyna Kozłowska, współpracująca z portalem Siatkówka w obiektywie, do grona wyróżnionych dołączyła z kolei środkową Agnieszkę Korneluk. - Martyna Czyrniańska, Malwina Smarzek and Agnieszka Korneluk appreciation tweet - skwitowała.

Zobacz także:

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Polki wracają do gry. Biało-Czerwone dotarły do Hongkongu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty