Hit transferowy w PlusLidze. Mistrz świata w nowych barwach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy
zdjęcie autora artykułu

Ostatnie tygodnie w PlusLidze okazują się szczególnie interesujące dla kibiców. Nie brakuje bowiem hitów transferowych. W sobotę jednym z nich pochwalili się działacze Projektu Warszawa. Do zespołu dołączył Jakub Kochanowski.

Jakub Kochanowski w przeszłości występował m.in. w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. W swoim siatkarskim CV ma jeszcze takie kluby jak PGE GiEK Skra Bełchatów czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wygrał m.in. rozgrywki Ligi Mistrzów. Ostatnie trzy sezony spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

- Dołączam do niezwykle ambitnego zespołu, który będzie walczył o najwyższe cele w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy świętować wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Z niecierpliwością czekam na debiut w stołecznych barwach - powiedział Jakub Kochanowski, nowy zawodnik Projektu Warszawa.

Świeżo upieczony środkowy stołecznej drużyny ma na swoim koncie także bogate doświadczenie reprezentacyjne. W kadrze narodowej zadebiutował w 2017 roku i zaledwie rok później świętował z nią zdobycie mistrzostwa świata. Kochanowski jest ponadto aktualnym mistrzem Europy (2023) oraz wicemistrzem świata (2022) i od kilku lat stanowi jeden z filarów polskiej reprezentacji.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Polki wracają do gry. Biało-Czerwone dotarły do Hongkongu

- Jakub Kochanowski jest aktualnie jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie, a w wieku 26 lat już prezentuje niezwykle bogate doświadczenie i ma na swoim koncie wiele medali. To duże wzmocnienie naszego zespołu i kolejny krok w procesie budowania wieloletniego projektu jakim jest siatkówka na najwyższym poziomie w Warszawie. Z każdym sezonem chcemy prezentować jeszcze wyższy poziom na każdym szczeblu organizacji - powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Aktualnie nowy zawodnik Projektu Warszawa przygotowuje się z reprezentacją Polski do trzeciego turnieju Ligi Narodów, który zostanie rozegrany w słoweńskiej Lublanie.

Czytaj także: Działacze Bogdanki LUK Lublin ogłosili hit transferowy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty