LN: Brazylia nieuchwytna. Niemcy z udanym zakończeniem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Brazylii
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Brazylii

Komplet zwycięstw w pierwszej fazie Ligi Narodów zanotowała reprezentacja Brazylii. W ostatnim meczu fazy zasadniczej Canarinhes rozbiły Turczynki 3:0. Zwycięstwo w trzech setach zanotowały także Niemki, które ograły gospodarza finałowych zmagań.

Hitem ostatniego dnia rywalizacji w kwalifikacjach Ligi Narodów kobiet był pojedynek Turcji z Brazylią, czyli dwóch najlepszych drużyn na świecie. Nie było tego jednak widać na parkiecie, gdzie miała miejsce przewaga drugiej z wymienionych ekip.

Canarinhes praktycznie w każdym secie były bezlitosne dla Turczynek. Dość powiedzieć, że dwa pierwsze sety zakończyły się pewnymi triumfami 25:14. Krótko dłużej potrwała z kolei kolejna partia, w której Brazylijki wygrały do 19. Tym samym ich przeciwniczki zakończyły spotkanie bez przekroczenia 20 "oczek".

W efekcie reprezentacja Brazylii zakończyła zmagania w tej fazie z kompletem zwycięstw i dzięki temu została najwyżej rozstawiona. To oznacza, że w play-offach zmierzy się z gospodyniami imprezy, czyli Tajlandią.

Ta uplasowała się na 13. miejscu w tabeli, ale miała zagwarantowany udział w najważniejszych zmaganiach w VNL. Tym samym dla tego zespołu najważniejsze zmagania rozpoczną się dopiero później.

Udane zakończenie rywalizacji meczem z Tajkami zanotowała reprezentacja Niemiec. Triumf bez straty seta nie dał jej praktycznie nic, ponieważ już wcześniej jasne było, iż kadra naszych zachodnich sąsiadów nie wywalczy miejsca w ćwierćfinale.