Został jeden przeciwnik. Z kim Polska rozegra następny mecz?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB
Materiały prasowe / FIVB

Polska zagra jeszcze jeden mecz w części zasadniczej Ligi Narodów. W niedzielę jej przeciwnikiem będzie Kuba, a konfrontacja w Lublanie rozpocznie się o godzinie 13.

W tym artykule dowiesz się o:

Polska wybrała się w trzecim tygodniu części zasadniczej Ligi Narodów na turniej do Lublany. Zestaw przeciwników, a także mocny skład skompletowany przez Nikolę Grbicia zapowiadał dobre wyniki i poprawienie sytuacji w tabeli.

Na początek turnieju Polska zwyciężyła 3:0 z Włochami, a po dniu przerwy, już w piątek pokonała bez straty seta Argentynę. W sobotę przeciwnikiem Biało-Czerwonych była Serbia i tym razem nie obyło się już bez strat. Polska była gorsza od zespołu z Bałkanów w drugim secie.

Drużyna grała nierówno przez cały mecz i generalnie rozczarowała. Po wygranym, trzecim secie raz jeszcze nie poszła za uderzeniem. Skoro w czwartej partii ponownie lepsza była Serbia, to konieczne było jeszcze rozegranie tie-breaka. W nim wygrali faworyci, a ostatni punkt na 15:11 zdobył Bartłomiej Bołądź.

Na zakończenie turnieju w Lublanie drużyna z Polski zagra z Kubą, która ma możliwość awansowania do ćwierćfinału Ligi Narodów. Mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty