Wielka stawka, ale dla rywali. Polacy zakończą etap

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Na zakończenie fazy zasadniczej Ligi Narodów reprezentacja Polski zmierzy się z Kubą. Spotkanie to będzie bardzo ważne dla naszych rywali z uwagi na ich obecną sytuację zarówno w tabeli, jak i w rankingu FIVB.

W tym artykule dowiesz się o:

Po trzech tygodniach zmagań w Lidze Narodów w niedzielę (23 czerwca) niektóre reprezentacje zakończą swój udział. Inaczej jest w przypadku między innymi Biało-Czerwonych, którzy mieli już pewne miejsce w przypadku turnieju finałowego.

To efekt tego, że decydujące zmagania VNL odbędą się w naszym kraju. Dzięki temu Polacy walczyli tylko i wyłącznie o jak najlepsze rozstawienie przed fazę pucharową, a do tego przygotowywali się oczywiście pod igrzyska olimpijskie.

Na zakończenie zmagań reprezentacja Polski zmierzy się z Kubą. I nasz przeciwnik będzie miał sporo do zyskania, ponieważ powalczy zarówno o miejsce na igrzyskach, jak i w turnieju finałowym Ligi Narodów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poszła na plażę o 8 rano. Co za zdjęcia!

Przed meczem z Polską nasi przeciwnicy dokładnie zrozumieli stawkę tego pojedynku. W końcu dla Kubańczyków to ostatnia okazja na to, by uratować swój sezon reprezentacyjny i pozytywnie go odmienić.

Tylko wygrana reprezentacji Kuby sprawi, że wystąpi ona w fazie pucharowej VNL. Problemem jest także ranking FIVB, przez który zespół ten może nie zagrać na IO. Warto podkreślić, że dowolna porażka z podopiecznymi Nikoli Grbicia zakończy rywalizację o wyjazd do Paryża.

Mimo że Polacy są zdecydowanymi faworytami meczu z Kubą, to absolutnie nie mogą lekceważyć rywali. Ci mając na koncie pięć zwycięstw zrobią wszystko, by poprawić swój rezultat. Zwłaszcza, że awans na igrzyska olimpijskie byłby sporym sukcesem, do którego potrzeba im jednego kroku.

O tym, czy Kubańczycy go wykonają dowiemy się o godzinie 13:00 naszego czasu. Transmisja TV w Polsacie i Polsacie Sport 1, online na Pilot WP i Polsat Box Go, a relacja tekstowa na WP SportoweFakty.

Liga Narodów:

Kuba - Polska, godz. 13:00 naszego czasu (transmisja w Polsacie i Polsacie Sport 1)

Przeczytaj także: Sensacyjne finalistki Ligi Narodów! Znamy rywalki Polek w walce o 3. miejsce

Źródło artykułu: WP SportoweFakty