Prosta diagnoza Norberta Hubera. "Przez to przegraliśmy"

PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: Norbert Huber (z numerem 99)
PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: Norbert Huber (z numerem 99)

- Trener mówił, że Francuzi trochę tak "pykają". No i pykali - przyznał środkowy reprezentacji Polski Norbert Huber po przegranym 2:3 meczu półfinałowym Ligi Narodów z Francją.

Polacy przegrywali już w tym meczu 1:2, ale podnieśli się w czwartej partii i wygrali ją 25:20. Następnie w tie-breaku mieli dwie piłki meczowe, ale ich nie wykorzystali, a Francja ze swojej drugiej szansy już skorzystała i zwyciężyła 18:16, dzięki czemu rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść.

- Nie wykorzystaliśmy naszych szans, które mieliśmy. Nie graliśmy dobrze w momencie, kiedy prowadziliśmy. To są takie rzeczy jak atak skończony lub nie oraz piłki, które wracały pionowo po bloku. Mieliśmy problem ze zrobieniem sideouta i po prostu przegraliśmy - podsumował Norbert Huber.

Środkowy reprezentacji Polski indywidualnie jednak był jedną z wyróżniających się postaci na boisku. Zdobył 18 punktów, z czego 14 atakiem przy 67-procentowej skuteczności.

ZOBACZ WIDEO: Prosto z Euro. "Weryfikacja przyjdzie szybko". Wskazał, od kiedy będzie można wymagać od Probierza wyników

- Czułem się w porządku. Ostatnio nie grałem, więc miałem czas, żeby odpocząć i zregenerować się. Tutaj miałem dużo sił, więc cieszę się, że dostałem szansę od trenera. Fajnie jest wystąpić przed własną publicznością, kiedy jest wypełniona hala. Ale z drugiej strony jednak przegraliśmy. Musimy przełknąć gorycz i zaprezentować inną, lepszą siatkówkę - skomentował sam zainteresowany.

Im dalej w mecz tym Francuzi lepiej spisywali się w obronie. To z pewnością mogło deprymować polską drużynę w kluczowych momentach.

- Trener mówił, że trochę tak "pykają". Musieli utrzymać przyjęcie, potem dorzucić piłkę do siatki zza boiska no i pykać. Zaskakiwali nas kiwką za blok, nabiciem, ponownieniem akcji. Ale w kluczowych momentach nie kończyliśmy sideoutu, ani piłek, które mieliśmy po naszej stronie. Stąd ta porażka - uważa Huber.

Czy lepiej przegrać teraz niż w Paryżu na igrzyskach? - Nie wiem, nie jestem wyznawcą takiej zasady, bo już nie byłem na igrzyskach. Gdybym był, to może bym był w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Zazwyczaj każda porażka jest wartościowa - odpowiedział reprezentant Polski.

Po ćwierćfinale z Brazylią Polacy podkreślali, że nawet gdyby noga im się powinęła w turnieju finałowym Ligi Narodów, będzie można mówić, że "nic się nie stało", bo wszyscy są skoncentrowani na igrzyskach.

- Myślę, że po takim meczu, gdzie dobrze graliśmy momentami i zadecydowały detale, myślę, że mogę potwierdzić słowa moich kolegów - mówi Huber. Końcówka w drugim secie pokazała, że właśnie takie detale decydują. Na pewno powtarza się to, co wiele razy trener mówi, że trzeba wykorzystywać każdą piłkę, każdą sytuację. Nikola Grbić wpaja nam na treningach to, że jedna bądź dwie piłki decydują o końcowym wyniku - dodaje środkowy.

Półfinał z Francją pokazał, jak wielkim atutem reprezentacji Polski może być zagrywka. Tutaj także wykazał się nasz rozmówca, który zdobył dwa punkty bezpośrednio po tym elemencie, ale potrafił też odrzucić przeciwników od siatki.

- My jesteśmy zespołem, który nieźle serwuje. W pewnym momencie zabrakło nam asów i cierpliwości. W pewnym momencie zaczęliśmy lepiej punktować. Mogę powiedzieć, że było nawet okej, ale ponieważ przegraliśmy, to jednak było tak średnio - uśmiechnął się na koniec.

Mecz Polska - Słowenia o 3. miejsce Ligi Narodów 2024 zostanie rozegrany w łódzkiej Atlas Arenie w niedzielę, 30 czerwca o 17:00.

Z Łodzi - Krzysztof Sędzicki, WP SportoweFakty

Czytaj też:  Topnieje przewaga Polaków. Zobacz ranking FIVB po meczach półfinałowych LN

Komentarze (2)
avatar
Katon el Gordo
30.06.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Od lat niezmiennie to samo: brak kończącego ataku. 
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (878 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (404 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.