Zobacz, kto wręczał medale polskim siatkarzom. Znasz ją doskonale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Maja Włoszczowska wręcza medale polskim siatkarzom

Reprezentacja Polski sięgnęła po srebrny medal igrzysk olimpijskich w siatkówce. Podczas ceremonii medale naszym zawodnikom wręczała Maja Włoszczowska.

Na taki mecz Polacy czekali 48 lat. W olimpijskim finale reprezentacja Polski przegrała z Francją 0:3 i wywalczyła srebrny medal igrzysk. To jeden z największych sukcesów w historii polskiej siatkówki.

Francuzi w finale nie dali naszym siatkarzom żadnych szans i obronili tytuł mistrzów olimpijskich. Wygrali kolejno do 19, 20 i 23. Tym samym Francuzi obronili tytuł mistrzów olimpijskich.

Srebrny medal to duży sukces dla polskich siatkarzy. Podczas ceremonii medale naszym siatkarzom wręczała Maja Włoszczowska. To jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek. W swoim dorobku ma dwa srebrne krążki igrzysk w kolarstwie górskim. Zdobyła je w 2008 roku w Pekinie i 2016 roku w Rio de Janeiro.

Włoszczowska po raz kolejny podczas igrzysk w Paryżu wręcza medale polskim sportowcom. Tak też stało się po rywalizacji we wspinaczce sportowej na czas, gdy na podium stanęły Aleksandra Mirosław i Aleksandra Kałucka.

Dodajmy, że po igrzyskach olimpijskich w Tokio, w sierpniu 2021 roku, Włoszczowska została wybrana na siedmioletnią kadencję do Komisji Sportowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Po srebrny medal igrzysk olimpijskich w siatkówce sięgnęli rozgrywający Marcin Janusz i Grzegorz Łomacz, atakujący Bartosz Kurek i Bartłomiej Bołądź, środkowi Norbert Huber, Mateusz Bieniek i Jakub Kochanowski, przyjmujący Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka i Tomasz Fornal oraz libero Paweł Zatorski.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty