Ligue A: Rywalki MKS-u mają zniżkę formy

MKS Dąbrowa Górnicza w następnej kolejce Ligi Mistrzyń zmierzy się z wicemistrzyniami Francji, drużyną ASPTT Miluza. Obecnie drugi zespół tabeli Ligue A wygrał dopiero w tie-break'u, co jest dobrym prognostykiem dla dąbrowianek. Jest to drugi słabszy występ w tym sezonie, bowiem w poprzedniej kolejce niespodziewanie przegrały w czterech setach z ekipą z Istres.

Olga Krzysztofik

Drużyna z Miluzy jest drugą siłą francuskiej ekstraklasy, tym bardziej dziwi wynik w 10 kolejce, w której ich rywalkami były siatkarki z południa kraju. Wicelider tabeli miał problemy by pokonać siódmy zespół Ligue A na własnym parkiecie. Podopieczne Magali Magail wygrały dopiero w tie-break'u. W wyjściowym składzie po raz pierwszy nie pojawiła się Dominika Sieradzan.

Faworytkami spotkania były zawodniczki z Miluzy, czego nie pokazały na parkiecie. Wynik jest wskaźnikiem słabszej formy. W poprzedniej kolejce spotkań francuskiej ekstraklasy ASPTT przegrało w czterech setach z zespołem z Istres, który zajął czwarte miejsce na zakończenie sezonu 2008/2009.

Pierwszy set łatwo padł łupem faworytek, które wygrały do 15. W następnych partiach z minuty na minutę ich skuteczność malała, a przeciwniczek wręcz przeciwnie - rosła, czego efektem są wygrane dwa sety. Jednak zawodniczki ASPTT potrafiły się zmobilizować i zwyciężyć w całym spotkaniu. Najlepiej punktującą siatkarką w ekipie gospodyń była Christina Bauer, która zdobyła 19 "oczek". Dominika Sieradzan zapisała na swoim koncie aż 16 punktów, co jest drugim wynikiem w zespole.

Gospodynie nie są zadowolone z wyniku, bowiem straciły jeden punkt, który może być bardzo ważny w końcowym rozrachunku. Mimo wygranej w tie-break'u drużyna z Miluzy zdołała utrzymać fotel wicelidera tabeli z 23 punktami na koncie. Francuskiej ekstraklasie przewodzi nadal niepokonany RC Cannes, a trzecie miejsce zajmuje zespół z Cannet.

Pojedynek między MKS-em Dąbrowa Górnicza a ASPTT Miluza zostanie rozegrany 8 grudnia o godzinie 20:30. Biorąc pod uwagę zniżkę formy Francuzek dąbrowianki mogą odnieść pierwsze historyczne zwycięstwo w europejskich pucharach.

ASPTT Miluza - Pays d'Aix Venelles Volley-Ball 3:2 (25:15, 20:25, 22:25, 25:18, 15:10)

ASPTT: Christina Bauer (19), Anna Rybaczewska (14), Alexia Djilali (5), Coralie Larnack (14), Regan Hood (10), Armelle Faesch (4), Déborah Ortschitt (libero) oraz Myriam Kloster (5), Dominika Sieradzan (16), Aminata Coulibaly (0)

Venelles Volley-Ball: Marijana Basić (8), Leslie Turiaf (28), Camille Crousillat (9), Marie Frick (3), Celia Denis (12), Amandine Mauricette (8), Emilie Lladeres (libero) oraz Veronika Vlaskova (0), Sandra Laforet (1)