Beniaminek postraszył. Sensacji nie było

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś
WP SportoweFakty / Monika Pliś

KS DevelopRes Rzeszów nie bez problemów dopisał do swojego dorobku trzy punkty. Zespół z Podkarpacia pokonał na wyjeździe Sokół & Hagric Mogilno 3:0. I choć wynik na to nie wskazuje, było to wyrównane spotkanie.

Dla Sokoła & Hagric Mogilno był to drugi mecz w historii w Tauron Lidze. Debiut okazał się niewypałem, bo beniaminek w trzech krótkich setach przegrał z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. W środę do niewielkiego Mogilna przyjechał kolejny z faworytów do medali: KS DevelopRes Rzeszów.

Faworytem spotkania wydawały się być rzeszowianki, w składzie których są m.in. reprezentantki Polski Katarzyna Wenerska i Monika Fedusio. I od początku spotkania to przyjezdne przeważały, ale ambitnie grające mogilnianki starały się dotrzymywać im kroku.

W pierwszej partii emocji nie zabrakło. DevelopRes opierał swoją grę na Sabrinie Machado, która atakowała z ponad 83 proc. skutecznością i już w tym secie zdobyła 10 punktów, a w całym spotkaniu wywalczyła 24 "oczka". W zespole Sokoła liderką była Maryna Mazenko, której skuteczność była jeszcze wyższa - 88 proc. Górą w inauguracyjnej odsłonie były rzeszowianki, które triumfowały 26:24.

Miejscowe mogły żałować niewykorzystanej szansy na pierwszą setową victorię w Tauron Lidze. Zwłaszcza, że w kolejnej partii rzeszowianki całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku. Dominowały w każdym elemencie, a siatkarki Sokoła popełniały więcej błędów i straciły swoje atuty. DevelopRes drugiego seta wygrał do 14 i nie pozostawił złudzeń rywalkom.

W trzeciej partii mogilnianki znów postraszyły swoje przeciwniczki. To one lepiej rozpoczęły tego seta, ale gra była wyrównana. Co prawda w środkowej fazie rzeszowianki uzyskały kilka "oczek" przewagi (18:22), ale miejscowe zdołały zniwelować tę stratę (23:23). W końcówce siatkarki DevelopResu utrzymały jednak nerwy na wodzy i wygrały 25:23

Sokół & Hagric Mogilno - KS DevelopRes Rzeszów 0:3 (24:26, 14:25, 23:25)

Sokół: Efimienko-Młotkowska, Gajewska, Świętoń, Mazenko, Cur-Słomka, Przybyło, Pancewicz (libero) oraz Rafałko (libero), Szczepańska, Szczygioł, Fojucik, Szczepuła, Brzoska.

DevelopRes: Centka-Tietianiec, Wenerska, Fedusio, Jurczyk, Machado, Dudek, Szczygłowska (libero) oraz Honorio, Jasper.

MVP: Sabrina Machado (KS DevelopRes Rzeszów).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty