Dobry start sezonu klubu Fabiana Drzyzgi

Twitter / Fenerbahce Stambuł / Fabian Drzyzga w barwach Fenerbahce Stambuł

Fenerbahce Stambuł ma za sobą dwa zwycięstwa w sezonie ligi tureckiej. Drużyna Fabiana Drzyzgi wygrała z Cizre Bld bez straty ani jednego seta.

Latem Fabian Drzyzga przeniósł się do Fenerbahce Stambuł z Asseco Resovii Rzeszów. Klub znad Bosforu jest trzecim zagranicznym w siatkarskim życiorysie byłego reprezentanta Polski. Rozgrywający grał wcześniej w greckim Olympiakosie Pireus i rosyjskim Lokomotiwie Nowosybirsk.

Za zespołem Fabiana Drzyzgi są dwa zwycięstwa w dwóch meczach od początku sezonu ligowego. Na inaugurację Fenerbahce pokonało 3:1 Bursa BBSK, a w niedzielę było lepsze 3:0 niż Cizre Bld. Stołeczna drużyna konsekwentnie punktowała przeciwnika i po trzech setach mogła dopisać sobie w tabeli drugi komplet punktów.

Fabian Drzyzga wyszedł w podstawowym składzie Fenerbahce między innymi wspólnie z Drazenem Luburiciem, Yasinem Aydinem i Osmanem Cagatayem Durmazem.

Przed Fenerbahce jest w tabeli tylko Ziraat Bankasi Ankara, który nie przegrał ani jednego seta w dwóch meczach. Po dwa zwycięstwa odnieśli jeszcze siatkarze Galatasarayu Stambuł i Spor Toto. Kandydat do podium Halkbank Ankara ma do rozegrania jeszcze spotkanie zaległe.