Osłabienia nie przeszkodziły faworytom wygrać w PlusLidze

WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Trener Michał Winiarski poradził sobie z absencjami w składzie Aluron CMC Warty Zawiercie. Jego drużyna zwyciężyła w meczu PlusLigi 3:0 ze Steam Hemarpol Norwidem Częstochowa.

Aluron CMC Warta Zawiercie zdążyła przegrać w dwóch z pięciu kolejek od początku rozgrywek. Do końca sezonu zasadniczego pozostało dużo grania, mimo to drużyna Michała Winiarskiego powinna podkręcić tempo punktowania, żeby załapać się do tworzącej się czołówki w PlusLidze. W niedzielę musiała radzić sobie bez kontuzjowanego środkowego Miłosza Zniszczoła, a Mateusz Bieniek i Bartosz Kwolek jeszcze nie są w pełnej formie po urazach.

Osłabieni gospodarze zagrali w niedzielę z Steam Hemarpol Norwidem Częstochowa, który na swój drugi sezon w PlusLidze ma ambitniejszy plan niż na ten w roli beniaminka. Norwid potwierdził to trzema zwycięstwami w czterech wcześniejszych meczach, a za sobą miał wygraną z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Warta nie chciała pozwolić przeciwnikowi z województwa śląskiego na swobodne granie w jej hali. W pierwszym secie gospodarze podjęli kilka prób oddalanie się od Norwida. Do remisu 18:18 nic konkretnego z nich nie wynikło. Zawiercianie oddalili się na dobre dopiero w tym momencie, a zdobyć przewagę 21:18 pomógł między innymi kontratak Karola Butryna. Powoływany do reprezentacji Polski atakujący huknął jeszcze kilkakrotnie aż partia zakończyła się wynikiem 25:21.

Także w drugim secie Warta miała cztery punkty przewagi, ale nie dowiozła jej do końca. Nie wykorzystała również dwóch piłek setowych przy wyniku 24:22. Tym samym rozpoczęła się walka na przewagi, w której zawiercianie zwyciężyli 30:28 po obronieniu dwóch piłek setowych. Była to emocjonująca runda, po której faworyt prowadził już 2:0 w meczu.

Rozstrzygnięcie emocjonującej końcówki podziałało budująco na gospodarzy i zdemotywowało gości. Trzeci set nie miał już wartkiej historii. Przewaga faworyta była jeszcze większa niż we wcześniejszych rundach. Wygrana 25:15 była potwierdzeniem wyższości zawiercian.

Norwid będzie już w środę nadrabiać zaległość i zagra na wyjeździe z PSG Stalą Nysa. Na kolejny mecz Aluronu CMC Warty Zawiercie trzeba będzie poczekać do piątku, którego to dnia podejmie Indykpol AZS Olsztyn.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 30:28, 25:15)

Warta: Tavares Rodrigues, Russell, Łaba, Gladyr, Markiewicz, Butryn, Perry (libero) oraz Nowosielski, Rajsner, Ensing

Norwid: Isaacson, Ebadipour, Lipiński, Adamczyk, Popiela, Indra, Masłowski (libero) oraz Borkowski, Schmidt, Sługocki, Kogut, Kowalski

MVP: Miguel Tavares Rodrigues (Warta)