Bolesny wieczór dla ZAKSY. Hit zakończył się już po trzech setach

WP SportoweFakty / Monika Pliś

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie była w stanie wygrać ani jednego seta w dobrze zapowiadającym się meczu PlusLigi. Bogdanka LUK Lublin odniosła zdecydowane zwycięstwo 3:0.

Konfrontacja w Lublinie zapowiadała się hitowo. Bogdanka LUK przystąpiła do meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle jako wicelider i jednocześnie ostatnia niepokonana drużyna w PlusLidze. Za zespołem Wilfredo Leona było siedem kolejnych wygranych, którymi potwierdzał, że w trwającym sezonie nie chce sprawiać niespodzianek klubom z czołówki, a sam chce być w czołówce.

ZAKSA aż tak dobrze nie wystartowała i miała za sobą cztery zwycięstwa oraz trzy porażki. Drużyna musi radzić sobie bez kontuzjowanego Bartosza Kurka, który miał być równie dużym wzmocnieniem zespołu jak Wilfredo Leon dla LUK-u. Kędzierzynianie przystąpili do drugiego z rzędu spotkania na wyjeździe po porażce 2:3 ze Ślepskiem Malow Suwałki.

W krótkiej historii spotkań obu zespołów najpierw ZAKSA trzy razy z rzędu zwyciężyła z lubinianami, a następnie ci okazali się lepsi w trzech kolejnych meczach. W poprzednim sezonie w hali Globus było 3:0 dla gospodarzy.

Bogdanka LUK Lublin chciała raz jeszcze sprawnie wypunktować przeciwnika, a wspierani z trybun gospodarze zdemolowali kędzierzynian 25:16 w pierwszym secie. Przewaga zespołu z Lublina była bezdyskusyjna od początku partii.

W pozostałych setach rywalizacja była bardziej wyrównana, co nie oznacza, że Bogdanka LUK Lublin oddała inicjatywę gościom. Wilfredo Leon i spółka konsekwentnie punktowali przeciwników. W drugim secie byli lepsi 25:22 i także w trzecim byli na prowadzeniu. Gospodarze nie pozwolili sobie na dłuższe hamowanie i kontrolowali mecz. Trzecia runda zakończyła się wynikiem 25:20, a MVP spotkania został wybrany Marcin Komenda.

Bogdanka LUK Lublin zagra w następnym meczu w sobotę na szczycie z PGE Projektem Warszawa. ZAKSA podejmie Nowak-Mosty MKS Będzin, ale na ten mecz poczeka przez blisko tydzień do wtorku.

Bogdanka LUK Lublin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

LUK: Komenda, Leon, Tuinstra, McCarthy, Grozdanow, Sasak, Hoss (libero) oraz Nowakowski, Malinowski, Czyrek

ZAKSA: Janusz, Grobelny, Szymura, Poręba, Urbanowicz, Rećko, Shoji (libero) oraz Szymański, Chitigoi

MVP: Marcin Komenda (LUK)