Serie A1: Trzy sety dla Trento na początek rundy rewanżowej

Siatkarze Itasu Diatec Trentino udanie rozpoczęli rundę rewanżową w Serie A1. Spotkanie z Andreoli Latiną zakończyli po trzech setach, zapisując na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Łukasz Żygadło tym razem nie pojawił się w podstawowym składzie i cały pojedynek oglądał z kwadratu dla rezerwowych. Jego pomoc nie była jednak potrzebna, ponieważ na boisku świetnie spisywał sięm Raphael, wybrany później MVP spotkania.

Anna Dmochowska

Chociaż Itas Diatec Trentino kontrolował przebieg całego meczu, to rywale postawili trudne warunki podopiecznym Radostina Stojczewa. Już w pierwszej partii gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie w ważnym momencie (21:19). Podobny manewr udał im się w trzeciej partii, kiedy wypracowali trzypunktową przewagę po drugiej przerwie technicznej (19:16). Goście z Trydentu pewnie wygrali jedynie drugą odsłonę, ale zarówno w pierwszej, jak i trzeciej okazali się lepsi w końcówkach. Dzięki temu nie stracili nawet seta w Latinie i dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. Tym samym z 39 oczkami umocnili się na pozycji lidera Serie A1, wyprzedzając o trzy punkty Bre Bancę Lannutti Cuneo (która swój pierwszy mecz w rundzie rewanżowej rozegrała w piątek i wygrała 3:1 z Marmi Lanzą Verona).

Tradycyjnie grę Itasu ciągnęli Osmany Juantorena (14 pkt, 50 proc. w ataku) i Matej Kazijski (15 pkt, 44 proc. w ataku), którym piłki skutecznie dostarczał MVP spotkania, Raphael. Rozgrywający dobrze też rozumiał się ze środkowymi, przede wszystkim z Emanuelle Birarellim (3 bloki, 73 proc. w ataku, razem: 11 pkt). Nie najlepiej za to spisywał się Cwetan Sokołow (6 pkt, 16 proc. w ataku, 3 bloki), który zastąpił w tym spotkaniu Leandro Vissotto.

Andreoli Latina - Itas Diatec Trentino 0:3 (23:25, 22:25, 23:25)

Andreoli Latina: Fabroni (1), Vujević (10), Gerić (4), Giombini (16), Snippe (11), Spairani (11), Giovi (libero) oraz Gitto, Van Den Dries, Saitta (1).

Itas Diatec Trentino: Kazijski (15), Sala (4), Raphael (1), Juantorena (14), Birarelli (11), Sokołow (6), Bari (libero) oraz Herpe (1), Gallosti (libero), Corsini.