Serie A2: Pallavolo Padova pauzuje, ale nie próżnuje

Podczas 6. kolejki rundy rewanżowej Serie A2 Pallavolo Padova Michała Kubiaka pauzowała. Zespół Polaka na nadmiar wolnego czasu jednak nie narzeka - trwającą już dwa tygodnie przerwę w rozgrywkach wykorzystuje na szlifowanie formy z najlepszymi. Natomiast wyniki niedzielnych spotkań Serie A2 ułożyły się pomyślnie dla drużyny z Padwy, która nie spadła z 9. pozycji i dodatkowo utrzymała jednopunktowy dystans do 8. lokaty.

Anna Dmochowska

Pallavolo Padova ostatni mecz rozegrała 24 stycznia. Do następnego przystąpi 14 lutego. Tak długa przerwa spowodowana jest nie tylko ligowym kalendarzem, w którym w 6. kolejce rundy rewanżowej dla zespołu z Padwy zabrakło rywala, ale także finałem TIM Cup A2, który odbył się 31 stycznia. Paolo Montagnani zadbał jednak o to, by jego podopieczni efektywnie wykorzystali czas wolny przed kolejnym ligowym pojedynkiem. Zorganizował więc swojej drużynie sparingi z rywalami z wyższej półki - ekipami Serie A1, Marmi Lanza Veroną (rozegrany jeszcze w styczniu, zakończony remisem 2:2) i Sisleyem Treviso (podobnie jak Padova pauzującym w bieżącej kolejce). Do tego drugiego spotkania doszło w piątek. Zakończyło się wynikiem 2:1 dla Sisleya, jednak tylko drugi set odbył się na zasadach meczowych - pozostałe dwie partie posłużyły obu zespołom jako trening techniki i taktyki przed kolejnymi ligowymi spotkaniami.

Przerwa nie wpłynęła na spadek Pallavolo Padovy w klasyfikacji Serie A2. Spotkania 6. kolejki rundy rewanżowej nie spowodowały też znaczących zmian w układzie tabeli, a zespół Michała Kubiaka pozostał na 9. pozycji. Przegrana w trzech setach Città di Castello Pallavolo sprawiła zaś, że Padova nie straciła także dystansu do najlepszej ósemki. Musi się jednak pilnować, ponieważ po piętach depcze jej dziesiąta ekipa w stawce, Edilesse Cavriago.

Wyniki 6. kolejki rundy rewanżowej Serie A2:
Canadiens Mantova - Edilesse Cavriago 2:3 (25:20, 12:25, 23:25, 25:20, 11:15) - mecz rozegrany 2.02.2010
BCC-NEP Castellana Grotte - Bassano Volley 3:0 (25:23, 25:19, 25:22)
Samgas Crema - Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:2 (25:19, 25:27, 23:25, 25:19, 15:13)
Katay Geotec Isernia - Codyeco Santa Croce 3:0 (25:20, 25:20, 25:18)
M. Roma Volley - Nava Gioia del Colle 3:0 (25:18, 25:23, 25:17)
Quasar Massa Versilia - Marcegaglia Ravenna 2:3 (25:11, 21:25, 25:20, 19:25, 16:18)
Zinella Bologna - Città di Castello Pallavolo 3:0 (25:19, 25:17, 25:22)
Pauzuje: Pallavolo Padova