Zmarnowana szansa gedanistek - relacja ze spotkania GCB Centrostal Bydgoszcz - Gedania Żukowo

Po dość długiej przerwie siatkarki z Bydgoszczy powróciły na parkiet Łuczniczki. Odniosły dość pewne zwycięstwo z siatkarkami z Żukowa. Trzeba jednak zaznaczyć, iż w pierwszej partii przyjezdne miały małą szansę na wygranie premierowego seta w całych rozgrywkach.

Joanna Sikora

Początek meczu rozpoczął się od dość długiej akcji, w której górą były przyjezdne. Do pierwszej przerwy technicznej gra toczyła się "punkt za punkt". Dużo błędów pojawiało się po obu stronach siatki. Kilka akcji po przerwie Centrostal odskoczył rywalkom na 3 punkty. Dwa błędy pojawiły się w ekipie Żukowa oraz zablokowana została Natalia Kurnikowska. Bardzo dobrze radziła sobie Ewa Kowalkowska, z której dość często korzystała Jana Sawoczkina. Przy stanie 22:19 przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Dobrą zagrywką zaskoczyła Kurnikowska, dzięki czemu kontrę mogła wykorzystać Justyna Sachmacińska, która w końcówce kończyła wszystkie piłki. Gedanistki miały szansę na wygranie pierwszego seta, który toczył się na przewagi. Na swoją korzyść rozstrzygnęły go jednak gospodynie, uniemożliwiając przyjezdnym dokładne przyjęcie.

Atak Kowalkowskiej z drugiej linii rozpoczął drugą odsłonę seta. Dzięki jej skutecznej grze bydgoszczanki już na początku odskoczyły na trzy oczka. Do tego doszedł dobry serwis, który sprawił, iż na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Piotra Makowskiego schodziły z przewagą czterech punktów. Do koleżanki z zespołu dołączyła Sylwia Pelc, dokładając swoją zagrywkę, poprzez którą Żukowo nie mogło rozegrać akcji. Rozgrywająca Bydgoszczy w tej części seta często wykorzystywała środkowe, Pelc i Katarzynę Mróz. Pod koniec partii asa zaliczyła Kurnikowska i zablokowana została Kowalkowska. Jednak pojedyncze zagrywki nie mogły pomóc gedanistkom odrobić strat. Końcówka należała do Patrycji Polak, która stosowała różne formy ataku.

Tym razem trzecia partia zaczęła się od 1-punktowego prowadzenia Żukowa. Lecz kolejne trzy akcje należały do siatkarek z Bydgoszczy. Skutecznie atakowała Joanna Kuligowska oraz Kowalkowska. Podwójny blok postawiły na "Jadzi" Sachmacińska i Anna Łozowska. W połowie seta Centrostal zaczął popełniać błędy, z czego mogły cieszyć się rywalki. Nie umiały jednak wykorzystać swojego chwilowego 2-punktowego prowadzenia. Ich ataki były blokowane przez przeciwniczki i tym samy doprowadziły do remisu. Za chwilę sytuacja się odwróciła i to zawodniczki z grodu nad Brdą miały dwa punkty przewagi, dzięki błędom rywalek. Kuligowska skutecznie atakowała między blokiem. Dobra zagrywka Pelc dała Centrostalowi pierwszą piłkę meczową. Od razu wykorzystała ją Agata Skiba, która w tej partii zaliczyła swój debiut w ekstraklasie, zdobywając zarazem pierwszy punkt w tych rozgrywkach.

Centrostal Bydgoszcz - Gedania Żukowo 3:0 (26:24, 25:16, 25:17)

Centrostal Bydgoszcz: Ewa Kowalkowska, Katarzyna Mróz, Patrycja Polak, Joanna Kuligowska, Sylwia Pelc, Jana Sawoczkina, Katarzyna Wysocka (libero) oraz Dominika Nowakowska, Agata Skiba, Alicja Leszczyńska

Gedania Żukowo: Justyna Sachmacińska, Natalia Kurnikowska, Aleksandra Szymańska, Małgorzata Plebanek, Małgorzata Jeromin, Anna Łozowska, Marta Siwka (libero) oraz Małgorzata Siwka, Małgorzata Lizińczyk, Żaneta Rzepnikowska, Aleksandra Pasznik

MVP: Ewa Kowalkowska

Sędziowie: Bogdan Nowak (pierwszy), Marek Lagierski (drugi)