Serie A1: Bre Banca Lannutti lepsza w meczu na szczycie, Żygadło w wyjściowym składzie

Łukasz Żygadło wystąpił w spotkaniu pomiędzy liderem a wiceliderem tabeli włoskiej Serie A1. Polak wybiegł w wyjściowej szóstce swojego zespołu, ale nie uchronił swojego zespołu przed porażką. Więcej szczęścia miała ekipa Sebastiana Świderskiego, która pokonała ekipę mistrza Włoch.

Miłosz Marek

Łukasz Żygadło wybiegł w pierwszej szóstce Itasu Diatec Trentino w meczu na szczycie Serie A1. Drużyna naszego rodaka musiała uznać wyższość wicelidera tabeli. Itas zdołał wygrać tylko pierwszego seta, po czym w trzech kolejnych partiach musiał uznać wyższość rywali. Żygadło wywalczył jeden punkt, skutecznie kiwając piłkę. Nie dograł spotkania do końca. W trzecim i czwartym secie zmieniał się z Brazylijczykiem Raphaelem.

Z kolei na parkiecie nie pojawił się Sebastian Świderski, który powoli wraca do sił po ciężkim urazie. Jego Lube Banca mierzyła się z mistrzem kraju, CoprAtlantide Piacenza. Trapieni kontuzjami gospodarze po pięciosetowym boju okazali się lepsi od ostatniego przeciwnika Jastrzębskiego Węgla w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Trzeci z Polaków występujących w najlepszej lidze świata, Zbigniew Bartman tym razem odpoczywał razem ze swoim klubem. Przez pauzę Prisma Taranto zanotowała spadek i jest teraz na 11 miejscu tabeli włoskiej Serie A.

Wyniki 6. kolejki rundy rewanżowej Serie A1:
Tonno Callipo Vibo Valentia - RPA-LuigiBacchi.it Perugia 3:1 (18:25, 25:16, 25:21, 25:16)
Sisley Treviso - Marmi Lanza Verona 3:2 (19:25, 25:20, 22:25, 25:22, 15:10)
Bre Banca Lannutti Cuneo - Itas Diatec Trentino 3:1 (18:25, 25:17, 25:17, 25:22)
Lube Banca Marche Macerata - CoprAtlantide Piacenza 3:2 (25:23, 22:25, 23:25, 25:20, 16:14)
Acqua Paradiso Monza - Trenkwalder Modena 3:1 (27:25, 16:25, 25:22, 25:15)
Aran Cucine Abruzzo Pineto - Andreoli Latina 0:3 (18:25, 22:25, 23:25)
Yoga Forlì - Esse-ti Carilo Loreto 3:1 (17:25, 25:20, 25:19, 25:19)
Pauzuje: Prisma Taranto