Serie A2: Frąckowiak zwyciężyła za 3 punkty

5. kolejka rundy rewanżowej Serie A2 kobiet zakończyła się pomyślnie dla drużyny Joanny Frąckowiak. All Fin Cfl Volta Mantovana odniosła zwycięstwo na własnym terenie z So.Ge.S.A. Roma Pallavolo, przegrywając jedynie w pierwszym secie. Obecnie zespół Polki zajmuje 5 pozycję w tabeli.

Joanna Sikora

Śmiało można powiedzieć, że runda rewanżowa jest bardzo udana dla siatkarek z Mantovany. To już 5. kolejka rozgrywek, a ekipa Joanny Frąckowiak nie przegrała żadnego spotkania. Dzięki dobrej passy Volta pnie się coraz wyżej w górę tabeli, aktualnie zajmując 5. pozycję. Do czwartej Parmy, brakuje jej pięciu oczek.

Mecz był wyrównany, szczególnie w pierwszej odsłonie, gdzie podopieczne Mauro Masacciego przegrały na przewagi. I to był jedyny set, w którym Mantovana okazała się gorsza od przyjezdnych.

Polka pojawiła się na parkiecie, lecz nie zdobyła żadnego punktu. Najlepiej w ekipie gospodyń poradziła sobie Liesbet Vindevoghel - 20 punktów. Wśród przyjezdnych najskuteczniejszą siatkarką, która uzyskała 18 oczek była Jaline Prado de Oliveira.

All Fin Cfl Volta Mantovana - So.Ge.S.A. Pallavolo 3:1 (27:29, 25:23, 25:14, 25:19)

All Fin Cfl Volta Mantovana: Migliavacca, Bragaglia, Crepaldi, Vindevoghel, Lombardo, Malvestito, Marinelli (libero) oraz Brusegan, Frąckowiak, Zanin, Colombi, Benato

So.Ge.S.A. Pallavolo: Marazza, Renzi, Roani, Prado de Oliveira, Chihab, Klug, Capone (libero) oraz Mattiolo, Ensabella, Conti

Pozostałe wyniki 5. kolejki:

Cedat 85 San Vito - Magliano Transformatori Chieri 2:3 (16:25, 28:26, 18:25, 25:22, 11:15)
Buzzi & Buzzi Busnago - LIU-JO Volley Carpi 3:1 (21:25, 25:17, 25:22, 29:27)
Cariparma SiGrade Parma - Minetti BPVi Vicenza 3:0 (25:19, 25:23, 25:10)
Infotel Forli - SI Supermercati Emmedata Loreto 3:0 (25:15, 25:18, 25:19)
Lavoro.Doc Pontecagnano - Verona Volley Femminile 3:0 (25:15, 25:18, 25:19)
Edilcost Ancona - Kathy Von Zeeland Donoratico 0:3 (23:25, 23:25, 25:27)
Linkem Club Italia - Aprilia Volley 0:3 (14:25, 19:25, 16:25)