Liga Mistrzów: Dynamo Moskwa ostatnim uczestnikiem play off 6

Drużyna Dynama Moskwa pokonała 3:2 Panathinaikos Ateny w rewanżowym meczu fazy play off 12 Ligi Mistrzów i zapewniła sobie tym samym awans do szóstki najlepszych drużyn klubowych na Starym Kontynencie. Dynamo będzie jednym przedstawicielem Superligi w LM, bo w innej grecko-rosyjskiej parze Olimpiakos Pireus wyeliminował Zenit Kazań.

Ag Sta
Ag Sta

Drużyna Pawła Zagumnego i Guillaume Samiki w pierwszym spotkaniu przegrała 0:3, dlatego też, aby myśleć o awansie, musiała pokonać Dynamo u siebie bez straty seta. Po pierwszej, wygranym do 18 partii "Koniczynki" wciąż były w grze, ale w drugim secie ekipa z Moskwy rozgromiła miejscowych do 14 i zapewniła sobie awans.

W fazie play off 6 rywalem Dynama będzie inny grecki zespół - Olimpiakos Pireus. Olimpiakos w poprzedniej rundzie wyeliminował Zenit Kazań, dlatego też Dynamo będzie miało świetną okazję do obrony honoru rosyjskiej siatkówki na arenie międzynarodowej.

Panathinaikos Ateny - Dynamo Moskwa 2:3 (25:18, 14:25, 27:25, 32:34, 12:15)