Ligue A: Zły mecz Gromadowskiego

Sensacyjnie zakończyło się spotkanie 22. kolejki Ligue A. Paris Volley Marcela Gromadowskiego dopiero po tie breaku wygrało z broniącym się przed spadkiem zespołem z Avignon.

Wojciech Lehmann

Spotkanie w paryskiej hali Charpy należało do tych bardzo wyrównanych. Mimo sporego dystansu, jaki w ligowej tabeli dzieli oba zespoły, udało im się stworzyć bardzo dobre widowisko. Pierwsza odsłona zakończyła się dość niespodziewanie. Po wyrównanej końcówce górą okazali się siatkarze z Avignon, prowadzeni przez Jose Ameta. Kolejna partię wygrała drużyna Paris Volley, jednak trzeci set to nokaut, jaki swoim stołecznym rywalom zafundowali ligowi outsiderzy, wygrywając 25:17. Paryżanie zdołali jeszcze doprowadzić do tie-breaka, i w piątej partii nie dalii szans gorzej dysponowanym rywalom.

Ten mecz należy do tych, o których nasz reprezentant Marcel Gromadowski chciałby zapewne jak najszybciej zapomnieć. Polak reprezentujący barwy Paris Volley nie zagrał bowiem dobrych zawodów. Polski atakujący w całym meczu zdobył tylko 9 punktów, z czego 4 w ataku przy marnej, blisko 18 proc. skuteczności w tym elemencie siatkarskiej sztuki. Pozostałe punkty Gromadowski uzyskał po skutecznej grze w bloku. Postawa naszego kadrowicza była na tyle słaba, że trener paryskiego zespołu podziękował Polakowi za grę już po trzecim secie. Najlepiej w szeregach wciąż aktualnego mistrza Francji zaprezentował się 20-letni Bułgar Todor Skrimow, zdobywca 21 punktów.

Po stronie przegranych do wyróżniających się należeli Francuz Evrard Frontin oraz Marokańczyk Hicham Essedyq. Obaj siatkarze zdobyli po 19 punktów.

W kolejnej serii meczów Paris Volley zmierzy się z drużyna Tuluzy.

Paris Volley - Avignon 3:2 (24:26, 25:22, 17:25, 25:23, 15:10)

Paris - Bazin 5, Gromadowski 9, Skrimow 21, van der Veen 9, Novak 14, Smrcka 10 oraz Skorc (libero), Attie, Bleuze 2, Antony, Kahlemue

Avignon - Bonon 4, Essedyq 19, Frontin 19, Perez 14, Valle 6, Stankowic 13 oraz Daguerre (libero), Begue, Reynet 3