Ligue A: Ważne punkty Paris Volley

Paris Volley Marcela Gromadowskiego zanotowało ważną wygraną w ligowych rozgrywkach. Dzięki trzem punktom zdobytym w meczu z Tuluzą paryżanie wciąż liczą się w walce o play-off.

Wojciech Lehmann

Mimo wygranej 3:0 nie był to łatwy mecz dla podopiecznych trenera Maurico Motty Paesa. Tylko w drugim secie Paris Volley udokumentowało swoją wyższość nad przeciwnikiem sporą przewagą. W pozostałych setach walka toczyła się do ostatnich piłek. Więcej zimnej krwi i umiejętności wykazali jednak paryżanie i to oni cieszyli się z wygranej i zdobycia bezcennych trzech punktów, które dają im szansę na walkę o miejsce w fazie play-off.

To spotkanie było bardzo istotne dla Marcela Gromadowskiego. Polski atakujący, który w zeszłej kolejce spisał się poniżej swoich możliwości, miał sporo do udowodnienia sobie i kolegom z zespołu. Udało mu się to w stu procentach. Gromadowski znów był jednym z najlepszych graczy na parkiecie, jednak tego dnia jaśniej świeciła gwiazda Clementa Bleuze'a. Francuz zapisał na swoim koncie 11 punktów, w tym 10 w ataku przy 66-proc. skuteczności. Gromadowski natomiast zdobył 14 punktów - 12 w ataku oraz 2 w dobrych blokach. Skuteczność naszego reprezentanta przekroczyła 50 proc.

W drużynie pokonanych dobre zawody zaliczył Włoch Alexandre Bergamo - zdobywca 14 punktów.

Paris Volley - Toulouse 3:0 (25:23, 25:15, 25:23)

Paris - Bazin 6, Gromadowski 14, Bleuze 11, van der Veen 7, Novak 13, Smrcka 6 oraz Skorc (libero), Antony.

Toulouse - Takaniko 1, Bergamo 14, Milhau 3, Stanek 7, Vandaele 2, Zagonel 10 oraz Rossard (libero), Duhagon 7, Poyer.

W następnej kolejce Paris Volley czeka teoretycznie łatwa przeprawa w Ales.