LM: Asystel Novara bez Manon Flier pokonał VakifGunesTTelekom

Pogromca MKS-u Dąbrowy Górniczej, Asystel Novara, pokonał na wyjeździe 3:1 VakifGunesTTelekom Stambuł w pierwszym spotkaniu fazy play off 6 Ligi Mistrzyń. Niewiele brakowało, by turecki zespół przegrał przed własną publicznością nie wywalczywszy nawet seta.

Ag Sta
Ag Sta

Chociaż VakifGunesTTelekom jak burza przeszedł przez fazę grupową Ligi Mistrzyń (doznał tylko jednej porażki, 2:3 ze Scavolini Pesaro), a w play off 12 rozprawił się bez straty seta w Uniwersytetem Biełgorod, w pierwszym meczu fazy play off 6 musiał uznać wyższość włoskiego Asystelu Novara. Drużynie ze Stambułu nie pomogła nawet świetna postawa gwiazdy tureckiej siatkówki, Darnel Nelishan, która zdobyła w całym spotkaniu 25 oczek.

Drużyna z Novary, której zupełnie nie idzie w Serie A (dopiero 8. lokata) w Lidze Mistrzyń radzi sobie znakomicie. Tureckiemu klubowi niezwykle trudno będzie na wyjeździe wygrać, by zniwelować stratę do rywala i doprowadzić do złotego seta. O tym, jak groźny jest Asystel we własnej hali przekonała się chociażby Muszynianka, która u siebie pokonała włoski zespół gładko 3:0, a na wyjeździe przegrała 1:3.

Wtorkowy mecz zespół z Novary mógł wygrać nawet w trzech setach. W trzeciej odsłonie spotkania przegrał jednak rywalizację na przewagi. W kolejnej partii zdeklasował za to rywala, wygrywając do 16. Co ciekawe, w drużynie Asystelu ani na chwilę na boisku nie pojawiła się Manon Flier. Pod nieobecność słynnej Holenderki najlepiej punktującą zawodniczką w ekipie z Włoch była Amerykanka Logan Tom (21 punktów). 20 oczek zdobyła mająca polskie korzenie Małgorzata Kożuch.

VakifGunesTTelekom Stambuł - Asystel Novara 1:3 (22:25, 23:25, 27:25, 16:25)